Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valahol azt olvastam, hogy...

Valahol azt olvastam, hogy nem szabad terhesen májat enni. Igaz ez?

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok. Rántott sertésmájat, vagy csirkemájat lehet, nem lehet enni?
2008. dec. 18. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Szabad, de csak mértékkel, mert A vitamin van benne, és haí az A vitamint terhesség alatt túladagolják, akkor a baba látása károsodik.
2008. dec. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez abba a kérdéskörbe tartozik, ahol kétféle választ fogsz kapni: az egyik tábor azt mondja, hogy miért ne, a másik, hogy szigorúan tilos.

Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy alap esetben mindent ehetek, csak ne kamionszámra, ha lehet kerüljem el a nyers husit. Minden ami hőkezelésen átesett (főzés, sütés, füstölés) ehető. Én - úgy tudtam - utálom a májat, de terhesen megkívántam, ettem. Nem lett semmi bajunk belőle, de hozzáteszem rendesen meg volt sütve.

2008. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A máj magas A-vitamin tartalmáról és az ezzel kapcsolatos intelmekről én is hallottam, egy terheseknek szóló táplálkozási útmutatóban ezt olvastam:

Lehetőleg hetente egyszer belsőséget (főleg májat) is egyen a kismama, a túl gyakori, nagy mennyiségű fogyasztása viszont káros lehet a magzatra (A-vitamin túladagolás).

[link]

2008. dec. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hallottam, hogy lehet enni májat jól átsütve!

Ami a boltban lehet kapni pástétomokat kerülni kell!


Amúgy szerintem fontos a máj, mert vasat tartalmaz!

2008. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem lévő kismamák is írták, az a vitamin miatt kell vele óvatosan bánni. Nekem azt mondta a szülésznő ismerősőm, hogy egyek májat és igyak vörös bort is (mértékkel persze), mert a szülés során és utána a vasnak nagy szerepe van.

üdv 22 hetes kismami

2008. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én eszem májat, ha kívánom. Azt gondolom, hogy nagyon is kifinumultá válik a terhességtől a "Mire van szükségem?" érzésem. Eddig bármit nagyon kívántam (a józan ész határán belül: próbálok nem enni csokit, meg ilyeneket) kiderült, hogy abba de jó sok ilyen, meg olyan vitamin van.

Szóval, ha azt kívánod, akkor egyél.

2008. dec. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!