Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egyik kérdés válaszában,...

Az egyik kérdés válaszában, azt olvastam, hogy már téli szalámit sem lehet enni terhesen? Ez igaz? De akkor mit lehet?

Figyelt kérdés
azt olvastam állitolag nem lehet májat,kenömájast,sajtot,lágy tojást,kovászos uborka,kolbász,szalonna,majonéz.joformán akkor semmit sem lehetne enni.én ezeket pedig rendszeresen fogyasztom.kivétel a nyershus,de az okés.25 hetes kismama
2009. szept. 3. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ha nem is mindet, de nagyjából én is ezeket ettem és semmi baja nem lett a babának
2009. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

baromság! egyél bármit, amit kívánsz.

persze sok zöldség, gyümölcs, bla-bla-bla....

:)

2009. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


engem egy ilyen kérdésre azért is lepontoztak, hogy a tojást lehet tükörtojásként vagy rántottaként is enni, ha valaki nagyon kívánja :) De én úgy vagyok vele, hogy az ésszerűség határain belül mindenből lehet enni vagy csipegetni, ha megkívánja a kismami. Én ettem májat , kenőmájast , tojásrántottát, tejszínt , sütit, pudingot.... a tatárbifszteken már elgondolkoznék, de ha épp ez lenne az a kaja, amiért elepedek, egy kis adag belefér...

Csak azt nem tudom, hogy a sok műlötty meg a kóla a kismamik kezében az nem lehet káros? :S

2009. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%

Kolbász, szalonna, érlelt (téli) szalámi=nyers hús.


Majonéz, tiramisu=nyers tojás


Ha lehet, ezekből keveset, vagy semmit, a fertőzések miatt. Ha toxoplazma-negatív vagy, akkor meg tényleg semmit, főleg az első 3 hónapban.

2009. szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
a kolbász , szalonna nem egyelő a nyers hússal, állj! :) erjesztik, füstölik, csírátlanítják. És sajnos a mai kolbászok inkább szójából vannak, mint húsból. A majonézben tojáspor van (ami még a tojással beszélőviszonyban sincs) , a tiramisu meg ha friss (!) az egyik legfinibb süti :)
2009. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

Igen: erjesztik, füstölik, szárítják. De nem főzik meg, nem sütik meg. Ergo nyers: sületlen, fővetlen. Akkor is, ha tartósított.


Nem a gyári majonézre gondolok, hanem a házira, amit tojásból készítenek. Na, abban aztán nem tojáspor van...

2009. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
igaz, a majonéz már így kicsit érdekesebb... na, azt talán én se annyira "reklámozom" :)
2009. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
A nyers hús ok. De ki csinálja záptojásból a majonézt?
2009. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, ezzel egyet értek. Sajtot csak a penészest nem ajánlják, majonézből a házit mert nyers tojás van benne (Globust és társait lehet enni), májkrémet én rengeteget ettem mert kívántam, de abban a máj elég kevés és amúgy a májat azért nem ajánlják mert magas az A vitamin tartalma ami ha sokat viszel be káros. Kovászos uborkát sem hallottam hogy nem lehet enni, én azt is ettem.


Amit kerülj: nyers hús, nyers tojás de ez is leginkább a szalmonella miatt veszélyes hisz van aki terhesen is eszik lágytojást.

2009. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
ha a szalámi,kolbász nyers hus állitólag,akkor mit esztek reggelire?fött kaját akkor is.én pl.szalámis kenyér tojás mag ilyenek
2009. szept. 3. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!