Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megszűnt a kötelező afp vérvétel?

Megszűnt a kötelező afp vérvétel?

Figyelt kérdés
Ma voltam az I.trimeszteri kombinált teszten (9000 Ft) és azt mondta a hölgy aki levette a vért, hogy ebből már nagyon sok mindent szűrnek, nem csak a Down-kórt, és ha minden rendben akkor már nincs kötelező afp , mert az is fizetős lett,és a négyes teszt alatt szűrik. A dokim viszont adott időpontot az afp szűrésre 25.-ére ..
2008. júl. 4. 11:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 21. hetes vagyok, nekem is van kavarc az afp miatt. Meg az egész vérvételi hercehurca miatt.

Az van, hogy megyénként, de lehet hogy városonként is más-más az egész. Én Somogy megyei vagyok, de Zalában dolgozom. Úgyhogy ide jöttem dokihoz, mert így nem kell szabira mennem vizsgálatkor, csak elkéretőzöm addig, meg hát nem utazok ill. benzinezek el feleslegesen a kevésből. Védőnőhö viszont a körzetihez kötelező járni, vagyis Somogyba. Szóval eddig minden vizsgálaton Zalában voltam, semmiért nem kellett fizetnem : vérvétel, vizsgálat, uh. (persze a magán rendelés kivétel). Az Afp-t is levették KÖTELEZŐEN, INGYEN (kombinált tesztet senki meg sem említett, választási lehetőség nem volt)Azt mondta a hölgy akia vért levette, hogy kb 2-3 hét, és a védőnőm kapja az eredményt. Hát nem kapta meg. Valahogy a két megye között "nem működik a postaszolgálat". A dokim volt olyan rendes, hogy bement és megnézte az eredményemet, (hála Isten semmi gond), de papírom még most sincs róla. Aztán a 18 hetes uh napján bementem egy kötelező második toxoplazma vérvételre (az első negatív lett, ami nem rossz, de ismételni kell 2-3 havonta). Na ott szegezték nekem először a kérdést, hol a csekk? Én meg néztem hülyén. A védőnőnek kellett volna adni. De az enyém nem adott, mert hogy Somogyban nem kell érte fizetni. Úgyhogy most megyek erre Somogyban, ahol egy kémcsövet adnak, meg van címezve, abba veszik le a vért, és ingyen csomagként kell feladnom az ÁNTSZ-nek. Szóval fogalmam sincs hogy megszűnhetett e valahol a kötelező AFP, de ezek után.....

2008. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!