Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megszűnt a kötelező afp vérvétel?

Megszűnt a kötelező afp vérvétel?

Figyelt kérdés
Ma voltam az I.trimeszteri kombinált teszten (9000 Ft) és azt mondta a hölgy aki levette a vért, hogy ebből már nagyon sok mindent szűrnek, nem csak a Down-kórt, és ha minden rendben akkor már nincs kötelező afp , mert az is fizetős lett,és a négyes teszt alatt szűrik. A dokim viszont adott időpontot az afp szűrésre 25.-ére ..
2008. júl. 4. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hallottam róla, igaz én már 37 hetes vagyok, és lehet hogy változtattak, de ez egy olyan kötelező genetikai szűrés,hogy szerintem kell lennie, de ha az orvosod adott beutalót, el fogják végezni.
2008. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Beutalót nem kaptam, csak kiszámolta az időpontot amikor 15+3 napos leszek, hogy akkor menjek a terhesgondozóba vérvételre. Viszont valószínűleg én kevertem meg a dokit, mert azt mondta hogy menjek haza, olvassam el a tájékoztatót, és megkaptam a csekket. Azt az összeget írjam rá, amelyik tesztet kérem. Én pedig mondtam, hogy a kombináltat szeretném, ugyanis úgy érzem hogy nincs szükségem a 20.000 és a 29.000 Ft-os tesztre ugyanis nem túl nagy a valószínűsége hogy beteg a kisbabám, dehát jobb félni...
2008. júl. 4. 11:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem most volt a kötelező afp-m egy hete ingyen!
2008. júl. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hónapja volt, mint kötelező vizsgálat!
2008. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon még nem szűnt meg. Kötelező! De az a quarted teszt lassan át fogja venni a szerepét, csak arra nem mindenkinek van pénze. Az AFP ingyenes kötelező orvosi vérvételből van. A másikat pedig nem kötelező megcsináltatni, de tényleg több mindent szűr.

Külföldön egyes helyeken már beszüntették, itt is be fogják hamarosan, mert iszonyú pontatlan tud lenni, és csak a frászt hozza a kismamákra. De az még odébb van.

2008. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is a múlt héten csinálták az AFP-t, ingyen. 17 hetes kismami
2008. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem múlthéten csinálták meg az AFP vérvételt és nem kellett fizetnem érte. E héten vagyok 16. hetes terhes. Mondjuk én sztk-ba járok nőgyógyászatra, és I. trimeszterben én nem voltam kombinált teszten.
2008. júl. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az AFP vizsgálat önmagában nem mond semmit a Down kórról, egy Czeizel által lektorált internetes géncentrum is ezt mondja. Fontos vizsgálat, de sajnos sok az álpozitív eredmény. Nekem az orvosom az integrált tesztet ajánlotta az a legkorszerűbb vérvételi szűrés jelenleg a világon, ebben is van AFP, ami pl. nekem nem lett tökéletes, de bízom benne, hogy nincs semmi jelentősége, a többi marker ugyanis (hCG, szabad ösztradiol, PAPP-A és alfa inhibin) jók lettek, persze jó lett a nyaki redő is és volt orrcsont is szépen.

Szóval, ha teheted, akkor szerintem inkább erre adjál ki pénzt, max nem vesztek olyan sok felesleges holmit a babának.

Nagyon boldog babavárást!


38 hetes mami

2008. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én voltam a 14 és a 16 hetes AFP-n is, teljesen ingyen, mert a TB finanszírozza. A kombinált tesztet, és a többit akkor szokták javasolni, ha az előző kettőnél vmi eltérés mutatkozik, vagy ha pl Dowwn-kór, egyéb szellemi fogyatékosság fordul elő a szűk családban. Persze a magad megnyugtatására kérheted, de azt tudnod kell, az sem 100%!
2008. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen dolgozom, ahova a város Védőnői Szolgálata tartozik! Hallottam róla hogy mi van és beszéltem az egyik védőnővel, aki felhívta a városi ÁNTSZ-ben a vezető védőnőt! Nagyon megkeverték a dolgokat, még ő sem tudott pontos választ adni arra, hogy mi hogyan lesz! Egy biztos, hogy július 1-jétől változott a kismamák szűrése! A Down kórt szűrik három áron, az van 9 ezertől 29.900 Ft-ig, attól függően, milyen pontosságú! De a 15. hetes AFP továbbra is ingyenes!

11 hetes kismama

2008. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!