Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes vagyok és nekem...

21 hetes vagyok és nekem fájdalmasak a keményedések. Ez normális?

Figyelt kérdés
Napi kb. 7-8 szor van,és max 15 másodpercig tart. Mindenhol azt olvasom,hogy ez nem fájdalmas. De nekem az,olyankor megmozdulni sem bírok. Csütörtökön megyek gondozásra.
2013. szept. 23. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a harmadik terhességem alatt volt olyan, hogy nagyon begörcsölt, kb. negyed óráig nem tudtam felegyenesedni.

Ennek ellenére teljesen zárt voltam. Mondták hogy pihenjek, de hát két kisgyerek mellett ez mennyire lehetséges?

Nagyobb mennyiségű magnéziumot szedtem és javult a helyzet. A babát meg túl is hordtam.

Szóval normális vagy nem, azt nem tudom, de van ilyen. Amit tehetsz hogy pihensz sokat és szeded a maximális mennyiségű magnéziumot, amit orvosi előírás nélkül lehet.

2013. szept. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont 21 hetes voltam én is, mikor délutántól késő estig folyamatos fájdalmas keményedéseim voltak, de olyanok, hogy beszélni nem tudtam közben, sem mozogni. Másnap reggel rohantam a dokihoz. Nem "normális" dolog, de előfordul. Magnerotot kellett (kell) szednem és kb a 3. naptól már nem volt ilyen gondom. Lehetőség szerint pihenni kell. Kerülni kell a stresszt és a fizikai munkát. Most 28 hetes vagyok és minden oké:)
2013. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem biza fájt. Menni sem tudtam közben. Egyéb gondot nem okozott, sőt, az utolsó trimre eltűnt.
2013. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Uh, én 19 hetes vagyok és képzeld el, a genetikaii ultrahang előtt pár perccel bekeményedtem és iszonyat fájt az uh is. A kőkemény hasamat nyomogatták. :S . Szóltam a dokinak, aki azt mondta, hogy ne parázzak, nem gond ha keményedek meg ez néha fáj is. Én napi 2000 mgr magnézium ellenére is keményedek. Sokszor ősszesek én is, ha hírtelen jön.
2013. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát én beszedném a napi 3*1000mg magnéziumot a baj elkerülése végett,
2013. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van abban, hogy kellene a magnézium viszont több orvossal is egyeztettem a mennyiséget illetően és mindegyik azt mondta, hogy napi 2000mg-nál nem szedhetek többet. Néha nekem ez is kevésnek tűnik, de nem lehet többet beszedni. A védőnőm is azt mondta, hogy ez a legfelsőbb határ, amit még beszedhetek, mert több úgy sem szívódna fel.:)
2013. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 24. 08:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!