Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor azt olvasom, hogy a...

Amikor azt olvasom, hogy a vajúdás első szülőknél 10-18 óra is lehet, akkor itt mitől kell számítani az időt?

Figyelt kérdés
Az első fájástól számítva, vagy az 5 percesek beállta után telik el ennyi idő? Irgalmatlanul soknak tűnik 10-18 óra 5 perces vagy még gyakoribb fájásokkal. Ez reális? Vagy korábbról kell elkezdeni számolni az időt?
2013. szept. 18. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem onnantól kell számolni, ahogy "megindul a szülés". Tehát amikor felismered, hogy szülni fogsz, és indulsz a kórházba. (Magzatvízelfolyás, fájásrendeződés...stb)
2013. szept. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, az első fájások beleszámítanak. ne aggódj :) nem olyan durva (legalábbis nekem nem volt az)

először jönnek a 20, aztán az 5, 3 és az 1 percesek, az 1 perceseknél aztán jelentkezik olyan tolófájás féle, akkor kezdődik az igazi móka :) a szülés, a tolófájások jó erősek már, azok a kemények :) de a fájások közt vannak a szünetek, amikor nulla a fájdalom, így nem vészes... aztán megindul a baba kifelé, és pár tolással kijön... utána megszületik a méhlepény is, ez a vége.

nálam ez így nézett ki: hajnali 4 - 20 percesek, hajnali 6 óra, 5 percesek, burokrepesztés 11:30 - 11:40 - 3 percesek, majd rögtön 1 percesek... 12:30-kor már gyűrtem a lepedőt a szülőágyon, 13:45-kor kibukkant a baba, aztán nem tudom hány perc múlva kicsusszant a burok (talán 14 órakor) így 04:00 - 14:00-ig 10 óra meg is van. nem vészes, komolyan. nem végig fáj, csak az 1 perces és az utána lévő tolófájás és a kitolás már inkább megkönnyebbülés! :)

2013. szept. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 málna_ ***** válasza:

Ez nagyon egyénfüggő, azért mert általában sokáig tart, az nem jelenti azt, hogy neked is sokáig fog.

Anyukám háromszor szült, mindhárom szülés 2-2,5 óráig tartott az első fájástól kezdve :)

Neki mázlija volt.

2013. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt mondom mint az előttem szóló

ÉN is 2 óra alatt túlvoltam a magzatvíz elfolyástól a tolófájásokon át a baba kibújásáig !!

Szóval ez nem törvényszerű..ne aggódj

2013. szept. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem ha az elso fajasoktol szamitom, 48 ora volt a szules. 1,5 napig fajt ugy derekam, hogy nem is sejtettem, hogy ez mar talan az lehet. Elozo nap meg beultem az autoba, 15 km-t hajtottam, hogy vasaroljak a picurkamnak. Teszem hozza, neha igazan benyilalo derekfajassal. Masnap mar nagyon fajt, elfolyt a magzatviz, es a magzatviz elfolyasatol szamitva 5 oran belul megszultem. Ebbol csak 2 orat voltam korhazba, mert azt sem tudtam, hogy az magzatviz volt, mert sok folyasom volt mar es azt hittem, az.

Most igy visszagondolva tiszta hulye voltam. Fajasokkal elmentem kocsikazni!!! Nevetek ma mar rajta, de ha bele gondol az ember, felelotlenseg. Csak hat nekem senki nem mondta, hogy fajni fog a derekam. Mindenki azt mondta, hogy a hasam fog gorcsolni.

Soknak szamit a 48 ora, de elviselheto. Es csak 2 ora volt ami nagyon fajt.

2013. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem reggel 9-kor elfolyt a magzatvizem, viszont az első fájásom du. 3 körül volt. Igaz kapásból 5 percesekkel indítottam, nem volt 20 meg 10 perces. Este 10-kor született meg a fiam. Ha kérdezik én azt mondom 13 óra volt a vajúdás. Vagyis a magzatvíz elfolyástól számolom a szülésig. Attól, hogy fél nap nem volt fájás, már vajúdtam.
2013. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha az 1. fájástól számolom, akkor 29 óra volt, ha az 5 percesektől, akkor 20 óra, ha a brutál 2 percesektől, akkor 12 óra és otthon szenvedtem, mert az 5 perceseknél azt mondták ebből lehet, hogy csak 1 hét múlva lesz baba... Ehhez képest nem állt meg a kicsi lányom, jönni akart! 2. babával, már 3 napja bent voltam a kórházban túlhordással, másnap reggel 6-kor indítottak volna, de éjfél elött 10 perccel elkezdődött a vajúdás, ami 20 perccel késöbb már az összesesős kategóriába tartozott. 2 őra múlva könyörögtem az edáért, mert a helyzet nem igazán változott odalenn. Pont 1 éve 07:45-kor született meg a kicsi fiam kemény 8 óra alatt, pedig 2. baba volt és 2 perces fájások... A 3. babát a "Jézuska hozza", remélem gyorsabb lesz, vagy mégse... mert, ha nagyon gyorsan jön, akkor állítólag már nem adnak edát. Elég volt egyszer sokáig és nagyon szenvedni, az eda egy áldás! :D
2013. szept. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első tokkal vonóval 6 óra alatt megvolt a 2. meg kob 1.5 óra alatt, de elmondanám, hogy a 6 órás sokkal könnyebb, volt, mert az se jó, ha brutál gyorsan jön.
2013. szept. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első fájástól számolják a 10-18 órát. Nekem mondjuk 2,5 óra volt az első fájástól, az már megint egy más kérdés, hogy a tágulás előbb megindult, csak nem éreztem. Szóval effektív a szülés is megindult előbb, minthogy éreztem volna.

Nem úgy kell elképzelni, hogy az elejétől fogva tömény borzalom az egész, az elején még csak sejti az ember, hogy mi van, aztán már világos, de még nem zavar, aztán már zavar, később fáj, aztán már durva. Szóval fokozatosság van.

2013. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!