Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet kibírni az első 12...

Hogy lehet kibírni az első 12 hetet? Volt már két vetélésem. Most szedek a pajzsmirigyemre is gyógyszert és Utrogesztánt is. Meg vitaminokat, és sok gyümit eszem.

Figyelt kérdés
Alig várom, hogy mehessek uh-ra. Most vagyok 5+5 hetes. Jövő héten megyek dokihoz. Egyfolytában ezen jár az eszem.Előző terhességeket be kellett fejezni a 10. illetve a 12. héten. Elhaltak, de azt se tudom mikor, egyiknél se hallottam szívhangot egyszer sem! :( Ezt a babát nagyon szeretném, mit tehetnék még, hogy megmaradjon, és ne őrüljek meg a következő hetekben?
2013. szept. 16. 09:26
 1/6 Kávétejszín ***** válasza:

Dolgozol, vagy veszélyeztetett terhesként otthon vagy?

Ne ugrálj, feküdj annyit, amennyit lehet, és tényleg nagyon figyelj oda a hirtelen mozgásokra és hogy ne erőltesd meg magad.

Nagyon szorítok Neked, remélem, minden rendben lesz!

2013. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Dolgozom, de irodában, úgyhogy nem gáz. Dokim még nem is tudja, hogy babát várok. Egyenlőre felesleges. Nem vagyok veszélyeztetett. Két vetélés után nem mindenhol vesznek egyből annak.

Nekem olyan tanácsra lenne szükségem, hogy hogyan tudnám elterelni a gondolataimat. ne egyfolytában ezen pörögjek. :(

2013. szept. 16. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnálom ami a múltban történt veled,nekem egy vetélésem,azaz műtéttel befejezett terhességem volt tavaly ,mert a baba elhalt.Hamar kiderítettem,hogy a pajzsmirigyem miatt lehetett és most már én is szedek rá gyógyszert.Az orvosom is azt mondta,hogy sajnos ha a tsh nincs beállítva akkor az egy idő után megállítja a babákat a fejlődésben.

Mivel a terhesség eleje óta feljebb ment a tsh,ezért emelték az adgom és kb 2 hetente nézettem az értéket.

Egyébként utrot én is kaptam,mert kicsit véreztem is.Gondolhatod mibe voltam. De azzal nyugtattam magam,és neked is azt mondom,másra nem tudsz támaszkodni,csak arra,hogy Te mindent megtettél,hogy ez a baba megmaradjon!

A vitamin is nagyon sokat segít a baba fejlődésében! Ne emelj,ne hajolj,ne tegyél hirtelen mozdulatokat,sokat pihenj! A másik dolog, én hiszek Istenben és sokat imádkozom a babámért..minden nap!Talán ez segített,most már 15 hetesek vagyunk,túl a kritikus időszakon,de még így is vigyázok nagyon!

Egy utolsó dolog,amiben én hiszek,az,hogy el kell fogadnunk és hálát adni azért amink van! Bár volt két sikertelen terhességed és gondolom műtöttek is ,de újra teherbe tudtál esni és kaptál még egy esélyt a kisbabára! Ezért legyél nagyon hálás és legyen minden egyes hét egy kitűzött cél előtted,amit hidd el,el is fogsz érni és nemsokára anya leszel!

Remélem segítettem! Jó egészséget nektek!

2013. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, segítettél!

Nekem is magas volt a tsh-m. 3 hónap alatt a Letrox levitte 1,7-re. Most az a gond, hogy pont mielőtt kiderült volna a baba, voltam ellenőrzésen, vérvételen. Ezért most a labor nem engedi, hogy újra küldjön a dokim (1 hónapon belül nem lehet ismételni a tsh labort), hogy megnézhessük az értéket, hogy tudja, hogy kell-e emelni. Ez miatt is parázok. Október 3-ra derül ki, hogy kell-e emelni (27-én megyek laborba). Addigra már 8 hetes leszek.

2013. szept. 16. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia,utolsó vagyok! A tb sajnos nem támogatja a tsh vérvételt egy hónapban többször,de ha megteheted egy magánklinikán leveszik a vért 2-3 ezer forintért és pár napon belül megvan az eredmény!Nekem az orvos mondta,hogy ilyenre ne sajnáljuk a pénzt és igaza van,ezen már ne múljon! Te is megnyugszol ha tudod,hogy minden rendben!
2013. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alexandra8803 ***** válasza:
Szia! Én majdnem ugyanebben a cipőben járok. Egy elhalt babám volt nekem is. Azt írtad hogy doki még nem látott de szeded az utrogestant. Nekem is van még abból. Szerinted szedhetem amíg nem látott orvos? Nem artok vele a babának? Előre is nagyon köszönöm a választ.
2013. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!