Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Csincsillák újszülött mellett?

Figyelt kérdés

37 hetes kismama vagyok. Nagyon ideges!!! Ahányszor hazajövök a ketrec előtt a "végtermékük" vár. A barátom ragaszkodik hozzájuk, így ő felel a "tisztaságára".

Anno én akartam őket, de szeretnem el ajándékozni őket de a barátom hallani sem akar erről. Pisa szag van, en meg robbanok az idegessegtol!!!

Büdös van a lakásban, hiába takarítok.


Ti tartanàtok csincsillat újszülött mellett????

A lakás kicsi a konyha nappaliban vannak!


2013. szept. 7. 00:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Persze, miért ne? Semmi baja nem lesz a babának, csak mert vannak csincsillák is a lakásban.

Nem elég alapos az a takarítás, ha még utána is szag van.

Fertőtleníteni is kell, nem csak úgy takarítani anélkül.

Simogasd sokat, egy állatka szeretgetése segít lenyugodni.

2013. szept. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%
Nincs bajom az állatokkal, de én újszülött mellett nem tartanák állatot. Sokan már nem tesznek különbséget állat és gyermek közt.
2013. szept. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha már meglenne évek óta, akkor igen, de újonnan érkezőt nem.
2013. szept. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk nem neked kell takarítanod, úgyhogy ebben az esetben nem.
2013. szept. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Simán. Mivel egyrészt semmi baja nem lesz tőle a babának, sőt, még hasznos a plussz bacik miatt, másrészt meg kifejezetten hálás leszel nekik pár hónap múlva, amikor elszórakoztatják a babát csak azzal, hogy nézi őket.
2013. szept. 7. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18%

Nem tartanék, de mást sem! Mint írod kicsi a lakás, nekünk nagy de kizárt, hogy pici baba mellett tartsak bármilyen állatot a lakásban.

Imádom az állatokat, de az udvarra valók.

Nekem ők akkor is csak állatok, nem emberek. Nem tartanék semmilyen háziállatot a lakásban. Ketrecest még talán, de mivel a legtöbb büdös, zajos, így nem lesz állatkert a lakásunk.

Ki tudja milyen bacikat adhat át a gyereknek.

Én már attól is kivagyok, ha pici baba mellett fekszik az ágyon a kutya, macska, egészen a baba feje mellett, és úgy rakják fel a facebookra pl. Az az állat amelyik nemrégen a kertben szaladgált,az orra a fenekében van, hullik a szőre, biztosan egészséges lesz a baba aki mellette nő fel....

2013. szept. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk tengerimalacaink voltak, a konyha egyik sarkában, ketrecben, 2-3naponta almot cserélve. Újszülöttként persze semmi köze nem volt hozzájuk, aztán el voltak torlaszolva, majd kb. 1 éves korától már "foglalkozhatott" velük, de addigra már a játszótéren is négykézlábalt. (A gyerek nagyobb veszélyt jelentett az állatokra, mint fordítva - pl. sokszor repült nekik egy mesekönyv, mert akarta "mutatni"... stb.)
2013. szept. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 2 yorkim van lakásbsn,de semmi pénzért nem válnék meg tőlük. Sokan kérdezik tőlem sétáltatád közben, hogy mi lesz velünk a baba születése után.Az ilyen embereket semmibe veszem...Érzelmileg nullák.Ezek élőlények, éreznek, szerrtnek, ragaszkodnak, féltékenyek, boldogok, szomorúak.Családtagok. Az orvosok szerint pedig sokkal erősebb immunrendszere lesz annak a gxereknek aki állat mellett nő fel. A szociális érzékenység fejlődesét már ki sem fejtem....
2013. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Nekem dzsungáriai törpehörcsögöm van. Én rákérdeztem a dokinál és a védőnőnél is, hogy akkor mi van most, mert nem tudom, hogy lehet e baba mellett tartani őt, másrészt meg, hogy veszélyes lehet e rám a terhesség alatt. Egyértelműen azt mondták, hogy, ha rendben van tartva a hörcsög, akkor semmi fertőzést nem kaphatok el, ráadásul mivel húst nem eszik, ezért a toxoplazmózistól és egyéb betegségektől sem kell tartanom. Annyi, hogy nyílván az újszülött azért ne vegye a szájába őket rögtön, meg ne puszilkozzon velük, de gondolom ez nem probléma nálad sem :) Hidd el az én hörimnél is elég pisa szag va néha :) A párom mondjuk nagyon rendes és mióta terhes vagyok, ő takarítja a kis Muki ketrecét. Véleményem szerint ennyi talán elvárható tőlük :)Ráadásul én vagyok a hörcsög mániás nálunk is és én követeltem ki a hörcsögöt. Remélem segítettem kicsit! Gyors, fájdalommentes szülést!
2013. szept. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
utolsó vagyok még. A höri mellett van egy kiskutyánk is és egy kétszobás lakásban élünk :)
2013. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!