Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhatok bajt, ha most...

Okozhatok bajt, ha most elkezdek "diétázni"?

Figyelt kérdés

Azért tettem idézőjelbe, mert a diéta alatt nem a koplalást értem, csak a kevesebb, de egészségesebb étkezést.

21 hetes vagyok, 20 kiló súlytöbblettel kezdtem a terhességet.A 19.hétig egy kilót sem híztam, az utóbbi másfél hétbe viszont 4 kilót.(de elég sokat is ettem.)

Nagyon rossz az óriási hasam, nem tudok lehajolni, és egy csomó testhelyzet kényelmetlen...Ülni se mindegy, hogy hogy ülök, és a közérzetem is nagyon rossz, nehezen is kapok levegőt.

Változtatnom kellene, mert ha továbbra is így folytatom a terhesség végére nemhogy túl sokat felszedek, de teljesen depressziós is leszek.

Arra gondoltam, hogy továbbra is naponta 5x eszem, de keveset, és több zöldséget és gyümölcsöt.Teljeskiörlésű kenyeret, de abból se 2 karéjt, hanem csak felet.Okozhat bajt ez a hirtelen életmódváltás?Vagy a kevesebb kalória?Köszönöm a segítségeteket!


2009. nov. 2. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!ÉN 32 hetes vagyok és a doki most fogott diétára.Sokat hiztam.Nekem sem kell koplalnom,de szénhidrátot mellőznöm kell.Csak rozskenyeret ehetek abból sem sokat..Nem okoz bajt az életmódváltás.Én pl:sok natúr joghurtot,tejet,almát fogyasztok,most azokat kivánom.Az édesség HIÁNYZIK!Húst csak halat és csirkét eszem.Nekem is volt időszakom amikor mindent megettem volna és sok mindent meg is ettem.Akkor én is 1 hónap alatt 3 kg-ot szedtem fel.Meg is éreztem:-(
2009. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És így terhesség mellett fogyni is fogsz, vagy csak nem hízol?Igazából attól is félek, hogy kevesebb energiát viszek be, mint amennyire szükség van, és ez valamilyen fejlődési rendellenességet okoz a babánál.
2009. nov. 2. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem itt a mértékletesség a lényeg! A szervezeted jelezni fog ha túl kevés az energia amit beviszel! Én pl. vanamikor elfelejtek uzsonnázni és csak azt veszem észre, hogy szédelgek...na akkor muszály ennem rögtön valamit! Próbálok nem "zabálni" egészségesen és odafigyelve étkezni, csak az a baj, hogy sokszor egyszerűen nem lakom jól pl:salátával és könyebb ételekkel este és akkor muszály kenyeret ennem amit ugye este már nem kéne.

A babának szerintem nem okoz bajt, mert a szervezeted elraktározott az inségesebb időkre :D! Tehát figyeld a szervezeted és nem lesz gond! Sok sikert a diétához!


13h kismama

2009. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha figyelsz a jelekre egészen biztos hogy nem lesz gond :) én a táplálkozásban való változtatás mellett, javasolnám neked a rendszeres mozgást. ha minden nap ráveszed magad és sétálsz egy órát a pároddal (és mellette úgy táplálkozol ahogy írtad is), meglátod csoda történik és lehet hogy hetekig alig hízol. én úszom heti 3-4x, ami szintén nagyon jó, de ha egyébként nem úsztál és nem mozogtál rendszeresen akkor lehet hogy elég lenne a séta. és még valami ami fontos! ha nem lennél várandós, akkor is úgy reagálna a szervezeted a "diétára", hogy ha túl erősen csinálod, mozgás nélkül akkor bepánikol és utána az első tábla csokoládét egy az egyben elraktározza... persze nyilván nem szó szerint, de diéta után mindig könnyebben hízik az ember, hát még ilyenkor. attól kell leginkább óvakodni, hogy most pár nap odafigyelés után amikor megnyugszol hogy nem híztál tovább, elengeded magad és akár csak 2-3 napon át is bűnözöl.
2009. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogyni ne fogyj, mert azzal ugye méregteleníted a szervezeted és a méreg a babához is lejuthat. Egyél sokszor keveset értékeset. Jó az elgondolásod, a változást fokozatosan fordítsd jó irányba, ne hirtelen. Egészségtelenül egyáltalán nem jó táplálkozni, a babának sem az a tápláló. Pl.: egy szelet rántott filé vajban párolt zöldségekkel legalább annyira laktató, mint egy tányér pacalpörkölt (:-S) és ráadásul ezerszer több vitamint és értékes tápanyagot is tartalmaz. Fektess nagy hangsúlyt a félig párolt ropogós zöldségekre, gyümölcsökre köretként, de a husit nyugodtan rántsd ki, ne csak naturszeleteket egyél. Vagy rakd meg a naturan megsütött hal-husi szeleteket sajttal, öntözd meg natur vagy zöldekkel fűszerezett joghurttal, süsd még pár percet a sütőben és tálalj hozzá friss salátát. Annyira isteni finom :) Egyél tésztát és krumplit is nyugodtan ebédre, csak ne napi szinten, hanem inkább zöldségköretet fogyassz minden másnap, egy héten 1-2 szer krumplit majd- és tésztát. Utóbbiból választhatod a durumtésztát. Tejfölös húsnak is inkább csirkét készíts, vagy pulykát és a darált húsnak is ezeket válaszd. Az étolajadat cseréld le olivára és kenyér helyett fogyassz zsemlét, vagy abonettet. Az abonet szendvics isteni finom, csirkemell sonkával, sajttal és paradicsomkarikákkal. Egy pohár (vagy amennyi jólesik) tejjel. Próbáld ki! Figyelj a mennyiségekre is, ne feledd, nem kettő helyett eszel és egy adagot ha elfogyasztottál, de ennél még, ne zabálásba kezdj, hanem az adag elfogyasztása után terítsd ki a ruhát, aztán ülj vissza, hogy ennél-e tovább, vagy elég volt. :) Remélem, segítettem. A felesleged miatt ne aggódj, ha megszületik a babád, egészséges táplálkozás és szopi mellett fokozatosan lemennek a kilók. Szopi után pedig olvadnak!!!
2009. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó vagyok, mégegyszer elolvastam a kérdésed, javaslom neked, a Norbi könyvét, és abban nyomonkövetheted, miből ehetsz mértéktelenül. Bár ezt könyv nélkül is megmondom: nyilván az összes létező zöldséget, és korlátozott számban a gyümiket no és a zsírmentes tápláló husikat, halakat, szalámikat, sajtokat. Nagyon tágas a a kör , segít a könyv táblázata,ha az 1-es kódúakat helyezed előtérbe és a 3asakkal csínján bánsz, az lenne az igazi. Most nem azt mondom, hogy a Norbi módszerrel diétázz, Isten ments, csak ott van egy kis segítség, hogy mi az ami lerakódik és hízlal és mi az ami bármennyi mennyiségbe fogyasztva sem hízlal. Ugye érted, félre ne értsd:) Tehát ne fogyózz, csak használd a kódokat és bármikor egyél, ha éhes vagy, csak tudd, hogy mi nem hízlal!! Igazából ez lesz az átmenet az egészséges életmód felé, s miután rájöttél, miből nem szabad sokat, majd azt szoptatás után elhagyhatod.
2009. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek!

Mindenkinek szép babavárást, vagy már babázást:)

2009. nov. 3. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!