Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.5-6 hetes terhes lehetek...

Kb.5-6 hetes terhes lehetek és a múlthéten kaptunk két kiscicát. Jelenhet ez gondot?

Figyelt kérdés
2008. júl. 1. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
a macska veszélyes lehet, ha nem estél még át a toxoplazma fertőzésen! vizsgáltasd ki magad!
2008. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha lakásban tarod akkor nem hinném,hogy baj lenne, de ha kerti macska lesz akkor a toxoplazmózis miatt kerüld a közvetlen érintkezést, mert a kinti macsska sokmindent összeszed.
2008. júl. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy i vagy benti a szőrén hordozza a toxoplazmózis kórokozóját. Tehát gond lehet. Érdemes kérned a szűrővizsgálatot. Sajnos úgy tudom ma már ezt nem csinálják meg ingyen, mint korábban. Azt hiszen 1 vérvétel 6000 Ft. Kérdezz rá a védőnőtől!
2008. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha régebben is volt már macskád,akkor nem lesz gond!Szerintem már rég átestél a toxoplazmózison,mint általában mindenki.
2008. júl. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekünk csak a múlthét óta van. Szülőknél már egy éve van, az ottani macsekot min. heti egyszer nyúztam. Remélem tényleg átestem rajta korábban, mert ha nem...

Jaj nagyon ideges vagyok!!!

Dokinál még nem is voltam, a jövőhétre kaptam időpontot. Vagy ezt a vizsgálatot kinél kell kérnem????? Írjatok!!!

2008. júl. 1. 10:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Lányok!

Ne ilyesztegességtek ezt a szerencsétlen lányt!

Az tény és való, ha a macska kinti jobban hordozza magában a fertőzést, mint a benti macska aki életében nem érintkezett még földdel. Viszont a macska ürülékével terjed, tehát az almot lehetőség szerint ne a kismama ürítse, ill. a közelébe se kerüljön, mert a levegőben is lehet a fertőzés. A macska a székletével egyszer üríti egész életén át a szervezetéből a fertőzést és azt is csak 10 napig! Azon kívül a helytelenül megmosott zöldség, gyümölcs sokkal nagyobb veszélyforrás! Az meg, hogy a vizsgálatért fizetni kell hülyeség! Nekem a másodikat fogják most csinálni, mert nekem is van benti macsekom és egy kanyimba nem került. Szóval nem kell parázni, csak az alommal nem kell érintkezni és meg kell mosni a zöldésget meg a gyümit!

2008. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

+ még egy cikket is mellékelek

2008. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell félned a benti cicától, csak az hordozza a toxoplazmát amelyik kint minden sz@rba belefetreng.Ne te takarítsd az ürüléküket ezt végezze a párod, mert ugyebár a piszoktól leszel fertőzött.DE: mindenképpen legyen külön szobája a babának, mert a macskák előszeretettel fekszenek a kiságyba ami még nem is klenne akkora nagy probléma de meg tud tőle fulladni mert agyonnyomja a súlyánál fogva.Hogyha nem megoldható a macskamentes szoba akkor szerintem inkább találjatok ki vmit.Nem a toxoplasma a goind jelen esetben, különbes is túl van lihegve ja és ha kéred ingyenes, de mindenképp kell szólni, mert megspórolják maguknak.
2008. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam kicsit. A macsekok kintiek (én csak simizek, a többit a férjem csinálja), szóval a vizsgálatot mindenképpen fogom kérni, akkor leszek nyugodt.
2008. júl. 1. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!