Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számithatok? Maradjon...

Mire számithatok? Maradjon vagy ne?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok,és pozitiv lett e terhességi gyorstesztem.Úgy gondolom,hogy én már koros vagyok egy kisbabához,félek hogy nem lenne egészséges.Tapasztalatok lennének hasonló koru anyukáktól?Mit tegyek?Vannak rizikói ebben a korban egy terhességnek?Maradjon meg?Nagyon össze vagyok most zavarodva.....
2013. aug. 24. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Rizikója van, de édesanyám, nagynéném, nagymamám is 38-40 évesen szültek, és mindegyik gyerek makkegészséges lett, ők sem sinylették meg különösebben a terhességet. Garancia semmire nincs, sajnos fiatal anyukák babája is lehet beteg, de már létezik rengeteg féle szűrővizsgálat, nézz utána, és mérlegelj az apukával közösen.
2013. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.:)
2013. aug. 24. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:

ha hamar összejött, és egészségesek vagytok a pároddal, akkor szerintem nem kérdés, hogy maradjon :)

de ezt leginkább vele kell megbeszélned, te tudod, hogy milyen a kapcsolatotok.

2013. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én lombikos vagyok, és vannak ismerőseim, akik nálad "idősebben" vállaltak babát, mert akkor sikerült. Egészséges babák mind (az anyukákkal együtt) :)


szóval, ha szeretnétek, akkor nyugodtan.

2013. aug. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem elitélendő?A legkissebb gyermekem a 13- ik évébe lépett,ő szeretné,a párom viszont nemigazán.:(
2013. aug. 24. 22:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaz még "csak" 36 vagyok, de most várom a 3. babát, pár hetem van hátra. A terhességet nehezebben viselem, mint az előző kettőt, de ők erre az időre, mint most vagyok, már megszülettek, hiába voltam fiatalabb. Nálunk egy percig nem volt kérdés, megtartsuk-e, annak ellenére, hogy mikor megláttam a két csíkot, én is össze voltam kissé zavarodva, bár nálunk a férjem is örült neki nagyon. Vannak már komoly vizsgálatok terhesség alatt, attól ne tarts, hogy esetleg beteg lesz, pl. kombinált teszt, integrált teszt... stb, biztos a doki is jobban fog rád figyelni. Magamon nem veszek észre semmi hátrányt a korom miatt, pl kevesebb hízásnál tartok, mint az előzőekkel, nincs vércukorproblémám, nem vizesedek, pedig forró volt a nyár, a vérnyomásom is rendben. Persze a döntést nektek kell meghozni, de én azt mondom vágjatok bele nyugodtan, nem vagy még egyáltalán öreg a babázáshoz:-)
2013. aug. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
epp a 35ik evemet toltottem mikor az elso kislanyom szuletett. Terhessegem siman ment kezdeti rosszulletek utan semmi gond nem volt, vegig dolgoztam. Utolso heten ment fel a vernyomasom, amit en nem is ereztem, megindiitottak a szulest. Igaz utolso honapban nagyon vizesedtem, es rengeteget hiztam, de kialakult nalam IR. azota rendben vagyok. Most toltottem a 39iket as varjuk masodik kislanyunkat. Vannak genetikai tesztek, en az elsonel sem egyeztem bele a magzatvizvetelhez, hisz a genetikai UH-s meretek normalisak voltak. Egeszseges kislanyom szuletett, ma mar 4 eves. Ismerosom 37 volt mikor az elso babajat szulte, hosszu evek probalkozasa utan jott ossze, aztan a masodik hippa hoppa osszejott. Most 42 es varja a 3ik babajukat, es semmi gond nincs vele. Szerintem ne felj, tartsd meg nyugodtan. En a kor miatt tuti nem vetetnem el.
2013. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kishúgom akkor született, amikor 16 voltam (nővérem már 20). Nagyon klassz volt. Édesanyám akkor 39 éves volt, és nagyon megfiatalította a terhesség is, meg a kisgyermek.

Nem bánta meg, sőőőőt!

Egészséges, gyönyörű, okos kislány.

Nem szabad attól félni, ami nincs is, simán lehet egészséges. Remélem a párod is meggondolja magát.

Én tuti megtartanám! Kaptál egy új csodát az élettől!!!

Szerintem örülj neki, minden pillanatban!


Kívánom, hogy jól dönts/döntsetek!!!!

2013. aug. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyukám 38 évesen szült 2 éve:) Egészséges a húgom:) És semmiféle külön vizsgálatra nem ment el. Még magzatvíz vételre sem!
2013. aug. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, ő meg tudja mondani hogy mire számíts.

A terhesség alatt lesznek pluszvizsgálatok és valószínűleg táppénzre is küldenek.


Az, hogy a párod nem akarja, nagyobb probléma :-(

2013. aug. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!