Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok és...

8 hetes terhes vagyok és nagyon meghűltem, legyengültem. Mit vehetek be vagy mit használhatok? Gyógyszerek gondolom kizárva.

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs lázad akkor semmit ne vegyél be, ha van akkor fontos, hogy minél hamarabb lemenjen! Algopirin és panadol mehet a terhesség alatt. Persze nem nagy mennyiségben. Amit még ajánlok az a jó forró citromos-mézes tea!
2013. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi a bajod.

Ha vírusos, akkor tünetenyhítést tehetsz, mert a vírusra nincs gyógyszer.

Viszont ha bakteriális a fertőzés, akkor sokkal többet ártasz vele, ha nem kapsz megfelelő antibiotikumos kezelést.

Menj orvoshoz és majd az orvos megmondja, hogy milyen a fertőzésed és mit szedhetsz rá.

2013. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amivel biztosan nem csinálsz semmi bajt, az a hársfatea és a kamillatea. Nekem szerencsére segített. Ha lázas vagy, azt mindenképp csillapítsd, panadol, algopyrin mehet, meg persze hideg vizes fürdő. Torkodra Tantum Verdet (spray és szopogatós is) használható, ha az is fáj. Jobbulást! 26 hkm
2013. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lázam nincs, csak orrfolyás, és nagyon gyenge vagyok. Semmi más tünet.
2013. aug. 21. 11:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. aug. 21. 11:53
 6/10 bettineni ***** válasza:
Fokhagyma és olajos szájöblités legalább 3 percig , erős szívóhatással. Az olaj magába szívja a bacikat.
2013. aug. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért szerintem menj el háziorvoshoz, megvizsgál, aztán, ha kell valamit szedned, akkor ő felírja. Nekem a tantum verde családot javasolta terhesség alatt. Jobbulást! :-)
2013. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tantum verde, fokhagyma (én napi 5-6 gerezdet ettem, pont most két éve voltam így 8 hetesen!), a férjem szerencsére bírta a szagot :-)) és torma, ha bírod, a legjobb a nem ecetes, hanem friss gyökér, persze azt nehéz szerezni.
2013. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Homegoene 9, és a Coryzalia jöttek be. Van aki szerint kuruzslás, de engem ez nem nagyon izgat, főleg, mivelhogy ezek rendbe tettek. Ha lázad van, vegyél be lázcsillapítót.
2013. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán csak virus, de azért jobb ha doki lát. Nálunk az egész család átment a virusos, lázas, torokfájós nyavalyán. A gyerekeket nem viselte meg, de a férjem nagyon beteg volt. Én szerencsére megúsztam, csak egy kis gyengeség és izomfájdalom volt. Most nem is hiányzik, igy 7 hetes terhesen. De úgy tudom hogy algopyring lehet, sőt lázat mindenképpen csillapitani kell. Langyos tea, sok pihenés. Jobbulást!
2013. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!