Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után kb.2 héttel teherbe estem. Árthat a babának?

Figyelt kérdés

4 évig szedtem a gyógyszert, aztán abba hagytam mert fájt tőle a fejem, újat írattam és a doki mondta, hogy addig amíg nem jön meg a mensim ne vegyem be.

Minden rendbe van eddig a babával, már 20 hetesek vagyunk csak ma valahogy eszembe jutott ez a dolog, hogy árthat e. A doki azt mondta nem mert nagyon alacsony hormontartalmú tabit szedtem, de én azért mégis aggódom. És lehet csak nyugtatásképp mondta...?


2008. jún. 30. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dokid lelkiismeretes, akkor nem mond semmit megnyugtatásképpen, hanem őszintén elmondja, ha valami gond van. Úgyhogy szerintem emiatt ne aggódj.
2008. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valóban a mostani tabik alacsony hormontarralmúak..elvileg érdemes kivárni ahárom hónapot,de na aggódj, aki tabi mellett esett teherbe az is egészséges kibabát szülhetett..A doki nem mondhat valótlant megnyugtatásképp sem..a próblémák pedig sajnos lehetnek fogamzásgátlómenteseknél is,,,ne aggódj, majd a vizsgálatokon minden kiderül, de nem hinném hogy ez fog gondot okozni..van ismerősöm így egészséges babával.

Gratulálok!

2008. jún. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet semmi gond, nyugi! Amai gyógyszerek már nem a régi NDK- elefánt- hormonnal rendelkeznek. :)
2008. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Igaz a dokinak őszintén meg kell mondani ha gáz van, erre nem is gondoltam, csak mindig agyalok magamba hülyeségeken. De köszi a megnyugtatást!;)


Ez az elefánt dolog tetszett!:D

2008. jún. 30. 16:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a nagyfiammal gyógyszer(Mersilon) mellett lettem terhes és mivel nem tudtam szedtem tovább, közben menstruáltam is. Mikor már hízni kezdett a hasam mentem el dokihoz hogy hízok a gyógyszertől, erre közölte hogy 20 hetes terhes vagyok.A fiam egészségesen született 4100 grammal most 10 éves és semmi baja. Szerintem ne aggódj, nekem is azt mondta a doki hogy alacsony a hormontartalma ezeknek a gyógyszereknek.
2008. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi gond nem lesz! A dokim szerint a gyógyszer abbahagyása után akár egyből teherbe lehet esni, és nem árt a babának!! Hajrá!!
2008. jún. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez jó! :)

Köszi, hogy leírtad a történeted! Ez kellett!:)

És gratulálok a kis-nagy fiadhoz!:)

2008. jún. 30. 16:35
 8/11 anonim ***** válasza:
28 éves vagyok és fogamzásgátló melett fogantam egészséges vagyok pedig akkoriban érdekes gyogyszerk voltak.A mostaniak melett tuti nem lesz baja .
2008. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

36.hétben vagyok,és ugyanúgy vagyok,mint Te, minden rendben és hidd el az orvos igazat mondott.Egészséges kisbabád lesz.Boldog babavárást!

2008. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki,hogy olyan alacsony hormontartalmuk van a mai gyógyszereknek,hogy akár a terhesség végéig is szedhetnénk,akkor sem lenne belőle baj.Szóval tényleg ne izgulj e miatt.
2008. júl. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!