Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogamzasgatlo abbahagyasa...

A fogamzasgatlo abbahagyasa utan mennyi idot kell varni hogy megprobaljuk? Vagy az nem art a babanak, ha azonnal teherbe esek utana?

Figyelt kérdés
2008. nov. 6. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A nőgyógyászok 3 hónap tisztulási időt szoktak javasolni. Addig más módon szükséges védekezni.
2008. nov. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Ez attól is nagyban függ, hogy milyen fogamzásgátlót használtál. Bár a maiak döntő többsége már nem terheli meg annyira a szervezetet, hogy fejlődési rendellenességet okozzanak a babánál, ha mégis fogamzásgátló mellett sikerül teherbe esni.

Én például hüvelygyűrűt használtam, ami ugyan gyengébb hormontartalmú, mint a szájon át szedhető, de mégis csak hormon alapon működik. Ennek ellenére a dokim azt mondta, hogy már az első hónapban próbálkozhatunk, nincs szükség tisztulási időre.

Azt mondta, hogy ha a szervezet nem alkalmas a teherbeesésre a fogamzásgátló miatt, akkor úgy sem jön össze a baba, mert elvékonyítják a méhnyálkahártyát és ez annyit tesz, hogy ha sikerül is a megtermékenyítés, de a szervezetem még nincs kész a kihordásra, akkor úgysem tud megtapadni, csak akkor, ha már elég vastag a méhnyálkahártya. Ez esetben kiürül a mensivel együtt, észre sem lehet venni. Ha viszont megtapad, akkor nem lesz semmivel sem rosszabb esélyünk a problémamentes terhességre, mint annak, aki sohasem szedett/használt hormonális fogamzásgátlást.

Szóval ha tudod, akkor kérdezd meg a dokidat, ha nem tudod megkérdezni, akkor szerintem elég megvárni egy ciklust is.

2008. nov. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Kérdezt meg a dokid. Én is azt tettem. Mielőtt babát akartunk, elmentem rákszűrésre meg vizsgálatra, hogy tudjam minden rendben. Addig felírattam egy kicsit kevesebb hormontartalmú, modernebb fogamzásgátlót. Már ezzel azt mondta a doki, ha nem akarunk még babát, védekezzünk máshogy is az első hónapban a bogyó mellett. Nem tettük, de nem lettem terhes. Előtte azért megkérdeztem tőle, mi van ha baba lesz úgy hogy szedem, azt mondta hogy ezekben már annyira kevés a hormon, hogy nem befolyásol semmit. A régieknél volt ez a tisztulási idő, ott el is vették a babát a fogamzásgátló mellett fogant, mert szinte biztosra vették a károsodást. A ma felírható gyógyszerek már teljesen mások mint anyáink idejéban is pl.

Aztán megjött az eredmény hogy minden rendben nálam, abbahagytam a bogyót és rögtön sikerült a baba. Nincs is semmi bajunk, és így a 37 héten túl már bármikor meglehet a kisbabánk.

Minden jót nektek!

2008. nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Kösz, hogy lepontoztatok! NEKTEK IS HASONLÓAN SZÉP NAPOT KÍVÁNOK!

1. válszoló

2008. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kosziszepen!hasznosnak veltem a valaszokat :)
2008. nov. 6. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!