Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség -...

Terhességi cukorbetegség - milyen tapasztalataitok vannak? Mennyire rosszak az értékek?

Figyelt kérdés
Azokat szeretném kérdezni, akiknek hasonló eredménye lett a cukorterhelésen: éhgyomor: 5,2; 60 perces 8,2; 120 perces 8,0. Azt tudom, hogy ezek rossz értékek, és hogy ha szerencsém van, akkor diétáznom kell. Inkább azt szeretném megtudni, hogy másnak volt-e hasonló, sikerült-e kihordania a terhességet és a babával minden rendben volt-e? Köszi!
2013. aug. 15. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

8,2-es lett a terheléses eredményem.

Diabetológiára kellett mennem, az ottani doktornő segített összeállítani a diétát, beszélgettünk, kaptam útmutató könyvecskét, vércukormérő készüléket kellett vennem.

Csak diétáztam, igyekeztem gondosan betartani.

Hetente-két hetente kellett mennem kontrollra, ekkor mindig vért vettek. Volt, hogy reggel kellett mennem, de úgy, hogy a reggeli után 1 órával vehessék le a vért. Ekkor mérték a vénás vérből a mérőkészülékemmel is, és összehasonlították a laboros méréssel, hogy biztos nem mér-e félre a készülék.

Minden nap mértem a cukromat, minden étkezés után 1 órával, nagyjából 3 óránként ettem.

A 35. héttől kellett ctg-re és áramlásvizsgálatra (sima uh) mennem, heti kétszer.

A kisfiam a 38. héten, spontán induló, császárral végződő szüléssel, 3240 grammal és teljesen egészségesen született.

2013. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 UAnita válasza:
Szia ne ijedj meg ez még nem annyira vészes nekem volt 14 es cukrom is igaz nekem inzulinoznom kell. ha betartod a diétát nem lesz gond. Ami előfordul terhességi cukorbetegségnél: kicsit korábban érkezhet a baba 1-2-3 hét illetve a normálisnál nagyobb súllyal!! 26 hkm
2013. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaza van a 2-es válaszolónak, a 2 óra utáni 8,0-ás érték egyáltalán nem vészes!

Nekem 7,8 volt (egyébként Németországban pl 7,9 a határ)

Írtak elő diétát amit többé-kevésbé (inkább kevésbé) betartottam, mindig mértem otthon is a cukrom evés után 1 órával, ami soha nem haladta meg a 6,0-át!


Én úgy gondolom, hogy egy ilyen egyszeri terheléses vizsgálatból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Az adott értéket ugyanis sok minden befolyásolhatja :stressz, mozgás, hőmérséklet, mindezekre tekintettel véleményem szerint csak több ismételt vizsgálat alapján lenne szabad felállítani a terhességi diabétesz diagnózisát, és nem egyetlen terheléses cukorpróba alapján.


A terhesség alat 3 hetente (majd 2 hetente) kellett járnom úgynevezett tesztebédes vizsgálatokra ( evés után vérvétel) mindegyik 4,5- 4,7 között volt, csináltak 24 órás tesztet, valamint 3 hónapra visszamenőleges vércukrot is néztek.

Összességében állandó kontroll alatt voltam...


38. héten született meg a "kicsi" fiam 4 kilóval, aki azóta már 5 hónapos 9 kg-os makkegészséges, igazi kis vasgyúró!


Fel a fejjel, nem lesz semmi baj!

2013. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyan azokat tudnám neked leírni szinte szóról zóra mint a 3-as válaszoló! Annyi kivétellel hogy én most vagyok 37hetes és várom a lányom érkezését!


Nem kell megilyedni tőle,szerintem túl van ez egy kicsit reagálva!

2013. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!