Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség veszély?

Terhességi cukorbetegség veszély?

Figyelt kérdés
26-hetesen voltam vércukor terheléses vérvételen, és éh gyomri 4,5 lett de a két oka múlvai 8,4. Most a héten diétáznom kell 200 g szénhidrát egy nap. Jövő hötfön korház szerdán engednek ki, a védönő javasolt egy bio boltos gyogynövény készitményt, ZÖLDÁRPA a neve. Esetleg valaki valamilyen tapasztalatot tudna írni róla? Mennyire tartja kordába a vércukrot? Én sok reményt füzök hozzá, mert nem szeretnék inzulinozni.
2013. júl. 11. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességem alatt cukros voltam, az említett készítményt nem ismerem, de a terhességi cukrot a szigorú diéta tartja rendben. Nekem 160 gramm/napot kellett tartani, és abszolút ki lehetett bírni, így neked is menni fog a 200 gramm/nap. Ha betartod, valószínűleg nem kell inzulinozni.
2013. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendesen betartom sőt még néha kevesebbet is eszem. De a napi 5- étkezést is rendesen betartom.
2013. júl. 11. 12:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Kevesebbet nem szabad enni!

Nagy tévhit, hogy a szénhidrát teljes megvonása a megoldás! A szénhidrátból nyer energiát a szervezet, működik az agy, a babának is szüksége van rá! Ráadásul, ha "éhezel", keton jelenik meg, ami egy méreganyag, mérgezi a babát is. Tessék betartani az előírt diétát.

Amit még tehetsz, hogy otthon méred a cukrodat, étkezés után egy órával, nem drága egy vércukormérő készülék. Ha otthon is méregeted, kiderül, melyek azok az ételek, amikre rosszul reagál a szervezet.

Én (bármilyen jó szívvel ajánlaná is a védőnő) nem próbálkoznék terhesen semmilyen általam ismeretlen gyógynövénnyel, mert lehet, többet árt, mint használ. Ha tényleg annyit segítene a terhességi diabéteszen, vagy a diabéteszen, IR-en, ajánlanák, sőt adnák minden ilyen betegséggel küzdőnek.

A vércukrot a megfelelő élelmiszerek, a rendszeres étkezés tartja kordában, nem valami csodaszer.

2013. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!