Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesegi cukorbeteg kismamik...

Terhesegi cukorbeteg kismamik tudnatok valaszolni?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek itt kicsit mas a rendszer ezert szeretnem tudni,hogy otthon mikent megy. Szoval korhazban a cukros lotyi elott a cukrom 4.2 volt majd ra 2 oraval 11.6. Egy hetig minden etkezes utan mernem kellett a cukrom de mindig jo volt a legtobb amit mertem 5.5 volt. Rengeteg oldalon olvasom,hogy otthon eves utan 1 oraval kell merni de ha en akkor merem akkor mindig 7.9 es 8.5 kozott van. Ez sok akkor? Kicsit osszezavarodtam. Ugy tudom,hogy eves utan 1 oraval van a legmagasabban a vercukorszint akkor mi ertelme akkor merni?Nem az a lenyeg,hogy visszamenjen normalis tartomanyba 2 oran belul?Szoval,hogy is van ez?Bocsanat az ertetlenesegemert de soha nem volt ilyen problemam nem vagyok tulsulyos 50kgrol indult a terhesegem es most jarok a 28.hetben eddig 7kgot hiztam. A dokik itt kulfoldon az egy hetes meresi eredmenyemmel elkuldtek,hogy nem kell tennem semmit.

2013. júl. 5. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Épp azért kell akkor mérni, nem termel a szervezeted elég inzulint. Diétáznod kell, mert 7 felett már nem jó az eredmény. Nemcsak a kövérek cukorbetegek.
2013. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy sajat kutfobol kell ezt is megoldanom...itt az orvosok annyira nem vesznek semmit komolyan. Tudnal ajanlani akkor valami oldalt amin fent van dieta?
2013. júl. 5. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Keress rá a neten, hogy "cukorbetegek diétája", még kész menüsorokat, recepteket is fogsz találni.

Tényleg sok, amit mértél.

2013. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért kell egy órával mérni, mert a legmagasabb értékre kíváncsiak. Magasakat mérsz, elvileg 7 alatt kell maradnia az értéknek, azok a jó értékek.

Érdekes, hogy nem kell tenned semmit, nálunk erre kemény, behatárolt diétát szabnak, és ha így sem jó, akkor inzulint kell kapnod.

A terhességi cukorbetegség nem függ össze a testsúllyal, vékony, tökéletes bmi-vel rendelkezők is lesznek cukorbetegek.

Nincs ott diabetológia, cukorbeteg-gondozás?

2013. júl. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért kell 1 órával evés után,mert a kiugrô êrtêkeket kell figyelni. Az a legrosszabb ilyenkor,hogy ingadozik a vércukor, a babának àrt :(

nekem 8.5 volt a cukrom ês 160 gr-os diêtára fogtak. Szülês után rendezödött a cukrom.

2013. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel egy szelet telejesorlesu kenyer es zajt meg sonka utan volt egy oraval 7.4 :( Megprobalok eroszakoskodni az orvosnal.
2013. júl. 6. 13:43
 7/7 anonim ***** válasza:

A teljes kiőrlésű kenyerekkel vigyázni kell, mert becsapós. Az én esetem a következő: ha pékségben veszem (jó hírű, kiváló minőségű cuccokat árulnak), 7 fölé lövi a cukromat.

Egy másik fajta szinte meg sem mozdítja. Válts kenyeret. Nekem a Ceres márkájú is bajos.

A Súlybarát vagy a Lidl-ben kapható Fehértó pékség kenyerei viszont semmi gondot nem okoznak. Próbálj meg más termékeket is.

Mivel külföldön vagy, így konkrét márkában nem tudunk segíteni, de mindenképpen próbálkozz valami mással.

2013. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!