Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg vagy inzulinreziszt...

Cukorbeteg vagy inzulinrezisztanciás anyukák babái ugyanolyan tempóban fejlődnek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 17. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. márc. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 T.Csilla22 válasza:
Igen, én most vagyok 12+2 hetes kismama, 18 éve inzulinos cukorbeteg, teljesen normális a babus, pont tegnap voltam a 12 hetes genetikai uh-on. A diétára a rendszeres diabetológiai vizsgálatokra oda kell figyelni és minden rendben lesz.
2013. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
terhesség alatt igen, egy picit kisebb súllyal született mint az átlag (3080), de én is nagyon pici voltam és a párom sem egy nagy darab, szóval szerintem ez genetika. Egyébként hosszú vékony baba lett belőle, hossza átlag feletti, súlya átlag alatti korához képest. Inzulinos cukorbeteg voltam napi 7-8 méréssel, nagyon ritkán mértem rosszakat. Szerintem a fiam azért ilyen mert az apjától ezt örökölte, nem azért mert cukros voltam meg IR.es előtte.
2013. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyukának a terhesség alatt jó a vércukra (tartja a diétát és az inzulinkezelést) akkor ugyanúgy fejlődik a baba, mint egy egészséges kismama esetében. Ha magas az anyuka cukra, akkor szoktak nagy súllyal születni babák (makroszómia). Kezeletlen cukorbetegségnél akár 6 kilós újszülött is előfordulhat és a súlya lesz a legkisebb probléma.
2013. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. márc. 17. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!