Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhességet észrevesz...

10 hetes terhességet észrevesz az üzemorvos? Azt olvastam hogy vannak üzemorvosok akik megnyomkodják a nők alhasát, nem tudom mit néznek ilyenkor, de 10 hetes terhességet már tapintással is meg lehet állapítani?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen meg lehet, hogy az üzemorvos elég ügyes-e hozzá az változó.
2013. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én üzemorvosom nem hogy "megvizsgált" volna, de még egyszer sem ért hozzám. Általában rámnéz, kérdez 3 dolgot és pecsétel, aláír, majd mehetek dolgomra.
2013. aug. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Külső nyomkodással nem biztos, hogy érzi, de miért baj, ha érzi?
2013. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Letelt az egy evem ujra kell csinaltatnom a konyvemet es mar volt 2 vetelesem nem szeretnem hogy tudjanak errol addig amig nem lesz biztos:(

Bar az elozo ket terhessegemnel is mellettem voltak de nem elnem tul ha harmadjara is azon csamcsogna mindenki a cegnel hogy megint elment a baba.

2013. aug. 12. 21:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Az üzemorvos ezt nem mondhatja el, ha nem érinti a munkádat. Ha elmondod vagy észreveszi csak mondd el, hogy ez még bizalmas infó, nem fogja elmondani másoknak.
2013. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyan "melyen" nem hiszem, h nyomkodna, 10 hetesen meg azert a bugyivonalig er csak a meh fundusa, vagyis teteje. Max a koldok magassagban nyomkodnak a belgyogyaszok, bel, maj, ilyesmit neznek, h normalis-e. Ha megis szoba kerul, akkor emlekezteted a titoktartasra es kesz...
2013. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem tapogatta a hasam, de nem a méh irányába, hanem inkább a beleket és egyéb részeimet keresgélte. És a lényeg az volt, hogy fáj-e. Viszont a nyomkodás előtt rákérdezett, hogy lehetséges-e, hogy babát várok. Gondolom, akkor nem nyomkodott volna, vagy nem úgy. De mivel orvos és a titoktartás kötelezi, így nem fogja elmondani. Ha korrektül neki is elmondod, hogy miért nem jelezted még, akkor szerintem, maximálisan számíthatsz a jó indulatára is.
2013. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen vizsgálat nincs, és nem is lenne szabályos. A szívet hallgatják meg, a tüdőt vizsgálhatják, a látásodat, illetve a vizeletet, de abból nem a terhességet nézik.
2013. aug. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

minden üzemorvos más, itt az oldalon is olvastam, hogy volt akit bugyira vetkőztettek és még a melleit is megnyomkodták, hogy minden oké - e.

máshol csak vérnyomást mértek, betűket olvastattak, tüdőt hallgattak.

nem tudom az üzemorvosnak mennyire van titoktartási kötelezettsége, de nekem éppen elég, ha jelenti a főnökömnek, másnap pedig az egész cég tudni fog róla, ahogy ismerem. jönnek megint a felesleges ajándékok a babának, ha megint így járok. magamat szeretném megkímélni ettől.

mindenesetre a héten kiderül, hogy mit csinál az orvos.

köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 13. 08:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem szólhat a főnöknek ha nem érinti a munkád és az egészségedet, gondolom nem olyan munkakörben dolgozol, ami ártana a babának. Ne aggódj, nem fog szólni a főnöködnek.
2013. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!