Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségügyi kiskönyvet...

Egészségügyi kiskönyvet hogyan kell csináltatni? Dolgoznék diákmunkában egy élelmiszerboltnál.

Figyelt kérdés
Elmentem, vettem a papír-írószerben kiskönyvet. 2 és fél órát vártam a körzeti orvosnál aki utolsónak hívott be majd kinyögte, hogy ő nem csinál ilyen eü kiskönyvet... Menjek el az üzemorvoshoz... Az élelmiszerbolt fateromé, nekik nincs üzemorvosuk, ráadásul Miskolci, én pedig 300km-re vagyok Veszprémben... Jövő héten mennék dolgozni, és nem hajlandóak megcsinálni egy nyomtatványt sehol... Tüdőszűrő és bőrgyógyászati vizsgálat kell hozzá a kiskönyv szerint... Hogyan tudnám ezt megoldani? Kérném a segítségeteket...

2013. júl. 15. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
najó, de ezeknél fizetni kell nem? mert diákoknak ingyenes lenne körzeti orvosnál... de ez meg nem hajlandó megcsinálni...
2013. júl. 15. 14:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Körzeti orvos nem csinálhat egészségügyi könyvet, csak akkor ha megvan a munkaegészségügyi / üzemegészségügy/ szakvizsgája. De azt is max magánvállalkozásba, a körzetiorvosnak nem ez a munkaköre

Egyébként mindig annak a munkáltatónak az üzemorvosa csinálja meg ahol dolgozni fogsz. Valakivel szerződésben kellene lennie, pláne ha élelmiszer bolt.Az ÁNTSZ engedélyhez kell neki is az alkalmassági vizsgálat időszakosan ő kihez megy ?

Ha a cég üzemorvosához mész vizsgálatra, akkor a munkáltató fizeti, ha máshoz akkor fizetős fizetős a számodra is.

2013. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kötelező minden vállalkozónak szerződést kötni üzemorvossal. Ez nem újkeletű dolog.Eleve a vállalkozónak kell biztosítania a dolgozó évenkénti vizsgálatát. Persze, sok nem teszi. Így fizethet a dolgozni akaró a vizsgálatért.
2013. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Élelmiszerbolt, 3 alkalmazottal, és azt mondta, hogy 3 alkalmazottra ő nem tart üzemorvost, oldjam meg. Az itten (ugyebár nem a vállalkozás üzemorvosa) 6000 Ft -ot akar érte kérni...

Én is úgy tudtam, hogy kötelező az élelmiszerboltnak saját üzemorvosának lennie.

2013. júl. 16. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!