Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért fáj jobban szülés ha...

Miért fáj jobban szülés ha beinditják és oxyt adnak? Kevésbé fáj ha magátol megy a szülés?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert az oxytocin ha a szervezet termeli egy része eljut az agyba is, a szervezet külömbözö pontjaiba lassan adagolódik be, elkezd a szervezet felkészülni. ebböl a baba is kap és elkezd fészkalódni.

A fájások szinte mindenkinél (nekem 3 órás volt az elsö fájástól a szülésem, de nálam is) lassan kezdödik. Az elsö fájás erös,, de még nem olyan brutál mint az utolsó lesz.

Ha oxytocint beléd nyomják az a semmiböl oda varázsol egy kegyetlen fájást, nincs elöjele csak fáj.

2013. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem inkább olyan volt mintha enyhitett volna a fájdalmon.
2013. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értek egyet az 1. válaszolóval.

Oxit kaptam és egyáltalán nem brutál fájással kezdődött, hanem fokozatosan erősödött, először olyan enyhe volt, mint egy gyenge menstruációs görcs.

A rossz csak az volt, hogy nagyon hamar 1-2 perces fájásaim lettek, így pihenni nem tudtam, de szerencsére 5 óra alatt megszültem, ebből a fájdalmas rész csak 2-3 óra volt.

2013. aug. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szervezetben természetesen termelődő oxytocin fájdalomcsillapító hatású. Amit mesterségesen adnak, az csak erősíti a fájásokat, de a fájdalomcsillapító hatás már nem érvényesül. Ezért lehet úgy érzeni, hogy jobban fáj az oxys szülés. És tényleg, általában jobban is fáj. Normálisabb helyeken ezért adnak mellé EDA-t is. Szóval igen, összességében kevésbé fáj, ha magától indul meg minden, és nem macerálnak bele. Persze szükség esetnén nem árt macerálni néha.
2013. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem adtak, brutál fájások voltak, az EDA-ról meg lemaradtam, úgyhogy elég kemény menet lett az egész
2013. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első szülésem oxys volt. Szerencsére gyors volt, mert 4 óra alatt meglett a babám, de mikor bekötötték az oxyt nagyon hamar egybefolyó fájásaim lettek és nagyon sok mindenre nem is emlékszem, csak hogy nagyon fájt. :) a második szülésem magától indult 15 perces fájásokkal, de azok nem is fájtak annyira. Még nyugiban lezuhiztam, hogy tényleg megindult - e szülés. Majd összeszedtem a nagyot meg apát (nem igazán volt képben hiába, hogy második szülésünk volt) és irány a kórház. Mire beértünk 5 percesek lettek a fájások. 2 óra alatt meglett a nagylány és mindenre emlékszem. Sokkal kevésbé fájt, de lehet, hogy az is közre játszik, hogy tudtam járkálni és nem voltam lekötve. Szóval nekem jobban bejött mikor nem kaptam oxyt. :)
2013. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem több hormon kerül a szervezetbe ilyenkor, mint normálisan. Nekem nincs összehasonlítási alapom, mert az elsőt oxyval szültem, és a vajúdás valóban elég fájdalmas volt, de 4 óra alatt meglett a baba.

Most a másodiknál nem tudom, hogyan lesz, de a gyorsasága miatt nem bánnám az oxyt.

2013. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!