Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem indul meg a szülés a...

Ha nem indul meg a szülés a kiirt ideig azt mondta a dokim hogy rá 1 hétre beinditják és elözö nap be kell feküdnöm de apás szülést szeretnénk akkor megmondják mikor inditják (mikor jöjön az apuka? ), ha elöbb beindul tudok szolni neki?

Figyelt kérdés
Nagyon aggodom hogy hogy lessz 16 dikára vagyok kiirva és félek ebböl tulhordás,meginditás lessz de akkor tudok szolni az apukának ha esetleg elöbb megindul (mielött beinditják),az inditás idöpontját pontossan megmondják?Légyszi segitsen aki tud valamit erröl esetleg átélte!!Pécsen fogok szülni az édesanyákuti klinikán,ha esetleg valaki ott szült jo lenne ha irna de minden választ várok.KÖSZI ELÖRE IS!!
2008. szept. 12. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan a MÁV-ban szültem, de amikor a doki mondta, hogy "na, akkor most burkot repesztünk, kapjam össze magam", én azonnal hívtam apucit. Ne aggódj, mert mire összepakolsz, odadöcögsz, lefektetnek, infúziót kötnek be és burkot repesztenek, addig apu is bőven odaér, persze, ha nem egy másik városban dolgozik. Utána még úgyis sok idő eltelhet... De szorítok, hogy minél kevesebb! :)
2008. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

nalam sajnos be kellet inditani a szulest, a beinditas idopontjat persze megmondjak mikor menjel be a korhazba es akkor ott alltalaban tagito zselevel, burokrepesztessel, tagitassal beinditsak a szulest, utanna elkuldenek a vajudoba,ha elso baba akkor nem biztos hogy hamar megfog szuletni(bar ez nalam volt igy 18 orat vajudtam a lanyommal)attol fugg mennyire vagy kinyilva es milyen gyorsan nyilsz! ne aggodj lesz ideje beerni az apukanak! :) sok sikert es konnyu szulest kivanok:)

2008. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én sem Pécsett szültem.

Nekem is hamarabb be kellett feküdnöm túlhordás miatt. Mi kb. háromnegyed órára lakunk a kórháztól. Reggel befektettek, hogy másnap reggel 8-ra jöjjön apuka, akkor megyünk szülőszobára :-). Délután még párom muhka után bejött meglátogatni, +egy kis erőt önteni belém.

Délután 4kor úgy menthaza(számos vizsgálat után), hogy ebből aznap nem lesz baba, majd reggel jön.

Délután 5kor elfolyt a magzatvízem. Ekkor én is bepánikoltam, hogy a párom otthon van, én meg itt szülök éppen. Szóltam a szülésznőnek, hogy elfolyt a magzatvíz, és amíg ő elment szólni az ügyeletes orvosnak én szépen felhívtam a páromat, hogy action van!

A párom mire beért legalább túl voltam a beöntésen, borotváláson, zuhanyon.

Együtt mentünk be a szülőszobára, és este 8ra megszületett a mi picike (4,5 kilós)lányunk.

A párom nem maradt le semmiről, hisz a beöntést és a zuhanyt úgy is egyedül csináljuk végig :-)


A szülés után a legnagyobb poén az volt, hogy másnap a reggeli ügyeletes doki amikor jött vizitelni, fel sem nézett a papírjaiból, és megkérdezte:

- Na anyuka, felkészült, indíthatjuk a babát kifelé?

És nem értette, hogy miért neveti ki mindenki:-)


Könnyű, gyors szülést kívánok neked, és leljétek örömötöket a pici családotokban!

2008. szept. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2 éve született ott kersztlányom. Én vittem be az anyját péntek délben, felvették, vizsgálatok és megkapta a szobáját. Már akkor megmondták, hogy másnap reggel 6-kor megkapja az injekciót az indításhoz.

Úgy is lett, apuka már addigra ott volt, levitték a szülészetre, előkészítés és be is kötötték az infúziót. Apa végig ott volt vele.

TElefon lehet nálad, bármikor tudsz telefonálni apának, ha előbb jönne a baba:-)

2008. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!