Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez nehezítheti a teherbeesést?

Ez nehezítheti a teherbeesést?

Figyelt kérdés

Párommal 2 hónapja próbálkozunk, hogy érkezzen a kis lurkónk! :) Eddig eredménytelenül, pedig nagyon rajta vagyunk az ügyön! :) Mondhatni éjjel-nappal! :)


A fogamzásgátlót 4 hónapja nem szedem. Tehát a tervezés előtt 2 hónappal abbahagytam már!


Nekem egy csökkentett hormon tartalmú fogamzásgátlóm volt (hüvelygyűrű-Nuvaring)


A kérdésem, hogy nekem évek óta a mensim nem több 3 napnál. Rendszeres, de nem tart tovább 3 napnál. Sőt a 3.nap már nagyon gyenge. Tehát igazán nekem 2 napig tart.


Amióta abbahagytam a fogamzásgátlást, azóta is ugyanúgy 2-3 napig tart. Görcseim nincsenek, nem fáj sosem a hasam stb.


Kérdésem, hogy ez befolyásolhatja a teherbeesést, hogy ennyir rövid ideig tart a mensim?


Köszönöm


2013. aug. 9. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
a 3 nap a normális ciklus hossz, azt mondják ez a legjobb, akinél 5 napnál tovább tart ott általában el van savasodva a szervezet nagyon sok a méreganyag azét is tisztul oylan sokáig. Szóval ez tuti nem gond. Azt ugy etudod hogy a 2 hónap semmi. Az átlag magyar teherbeesési arány a 4. hónap. ebben benne van az is akinek rögötn sikerül és az is akinek fél év után. Az esetleg gond lehet ha túl sokat avygtok együtt. napi 1-nél több ne legyen mert akkor esetleg nincs megfelelő spermium az ondóban. 2 naponta egyet szoktak ajánlani de a napi 1 is jó még. Ja meg az is fotnos hogy mégha épp peteéréskor is van együtt a pár szóval tuti hogy kell találkozniuk akkor is csak kb 20% az esély a teherbeesésre a telejsen egészséges pároknál is.
2013. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm igen azt olvastam én is, hogy tulajdonképpen nem is olyan könnyű teherbe esni! :( Irigylem azokat akikre csak ránéznek és már terhes is! :))


Oh akkor kicsit visszaveszünk a tempóból! :) Igen lehet ebben valami, hogy kell a spermiumoknak is idő amíg újra regenerálódnak vagy mi a szösz! :)


Nekem az ovulációs kalkulátor azt mutatta ki, hogy aug. 20-24.ig van peteérésem, illetve úgy írta, hogy ezeken a napokon nagyobb az esélyem a teherbe esésre.


Akkor tulajdonképpen mely napokon kell együtt lenni? (oké tudom amikor jól esik) :)

2013. aug. 9. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is rövid volt a menzeszem mindìg, de rögtön a tabletta után terhes lettem. Nekünk úgy jött össze a baba, hogy naptáraztam és hőmérőztem. Ezáltal kijött négy lehetséges nap, amikor peteérésem lehetett. Azon a négy nap minden este összebújtunk. Mint kiderült a fogantatás legvalószínűbb dátuma a 4. nap volt. :-) csak este csináljátok, mert általában a pete hajnalban szabadul ki. Nagyobb az esély így a teherbeesésre. Az aktus után pedig ha lehet, maradj az ágyban még fél órát :-) sok sikert!
2013. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, és gratula nektek! :) Oké akkor abban a 4 napban mikor a kalkulátor is kimutatta,minden nap 1szer este leszünk együtt! És akkor maradok az ágyban, lábamat pedig akkor gyertyába felteszem! :) Ezt is hallottam! :))


ezt a hőmérőzést hogyan kell? Nekem egy ovulációs tesztem van, (Gabriel) Bár ezt ebben a hónapban fogom először kiróbálni, 7 db teszt van benne.

2013. aug. 9. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pedig a szerencsések közé tartozom, amikor akartuk, már ott is volt a baba:-) Most éppen a 3., a család nagy megrökönyödésére :-)

Én azt tanácsolom, a nagy akaráson kívül, hogy próbálj egy kicsit a tested jelzéseire figyelni. A termékeny napokon én pl. a szokásosnál is jobban kívántam az együttlétet. És ez nem esett egybe a naptár szerinti termékeny napokkal, nálam másfél héttel később volt. Ezt igazolja a baba mérete is, mert kissebb másfél héttel, mint kellene mensi szerint, de az én megérzésemhez pedig pont passzol :-) Sok sikert!

2013. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, mi együtt voltunk a párommal naponta többször is, egész júniusban, de hozzá teszem, külföldön dolgozik, és két hónap után találkoztunk, tehát nem gondolkodtunk azon, hogy mikor mennyi az esély, mennyi idő kell a spermáknak, hogy megújuljanak, és egyből sikerült a baba. 8 hetes kismama vagyok. Úgyhogy én azt mondom, nem feltétlenül igaz, hogy minden másnap célszerű együtt lenni, meg szerintem most ne nézz még hőt, ne használj ovu tesztet, mert most kezdtetek el próbálkozni, élvezzétek egymást, és legyetek együtt amikor jól esik. Nekem legalább is ez vált be. 4. próbálkozásunk volt különben, és nekem is 3 max. 4 napos mensim volt, és nekem is első nap erős, utána már szinte barnázás. Drukkolok, majd írj.
2013. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a gyertya állásnak csak akkor van jelentősége ha a spermiumok lassabbak mint kéne. Ha rendben vannak a katonák teljesen mindegy hogy fekve maradsz-e vagy sem. Én ismerek olyat aki kb 2 percen belül már irrigált és mégis terhes lett.
2013. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!