Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor is 4 hét 3 napos terhes...

Akkor is 4 hét 3 napos terhes vagyok ha csak 25 naposak a ciklusaim, tehát már 6 napja késik?

Figyelt kérdés
Tehát az utolsó menstruáció 1. napja június 25 volt.
2013. júl. 26. 23:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint nem 6 napja késik, hanem 6 napja kellett volna megjönnie.
2013. júl. 26. 23:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Majd megnéz 6 hetes X naposan a doki és a méretek, utolsó mensi, mensi hosszúság alapján majd mond egy terhességi hetet, várható szülési dátumot. Én hőmérőztem a terhességem előtt, 27 napos ciklusaim voltak, és tudtam, hogy az ovum nem 14. ha nem 16 napon volt. A babámat mikor mérték akkor akkor mensi szerint 6hét 3 naposnak kellett volna lennie, de az orvos 6 hetes 1 naposnak mondta, és abszolút igaza volt mert 2 nappal később volt ovum mint "kellett volna", de ezt a doki nem tudta (kíváncsi voltam mit mér). De igaza lett. :D
2013. júl. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen ennek így több értelme van. Csak azt furcsálltam, hogy olyan terhességi kalkulátorok is 4 hét három naposnak mondtak, amik kérdezték a ciklus általános hosszát.

Tehát akkor majd a doki felbecsli hogy mi a várható kor, illetve az alapján fog kiírni.

Köszönöm a segítséged.

2013. júl. 27. 11:01
 4/5 anonim ***** válasza:

A terhességi kort az utolsó mensi első napjától számítják első körben, ezt nem befolyásolja szerintem a ciklus hossza, mert a megtermékenyítés idejét nem veszik figyelembe.

A 12. heti UH-n a mért adatok alapján újra kalkulálják, méghozzá úgy, hogy megbecsülik a szülés várható időpontját, és onnan számolják vissza a heteket.

2013. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom
2013. júl. 30. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!