Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ártok ezzel a babának?

1lány.... kérdése:

Mennyire ártok ezzel a babának?

Figyelt kérdés
Biztos van kismillió ilyen kérdés, de szeretném leírni az én esetemet és így kérni tanácsot... Szóval kiderült hogy terhes vagyok, 5 hetes. Ez nem is lenne baj, mert akartunk babát, igaz még nem most, de azért így is örülünk, a probléma az, hogy cigizek, olyan fél csomaggal naponta. Most ha elkezdem szépen letenni fokozatosan, mondjuk egy hét alatt, akkor az úgy jó lesz? Vagy már szerintetek most is károsodott a babám, ártottam neki? A nőgyógyász elintézte annyival, hogy még annyira kis terhesség, hogy semmi nem árt neki... ez meg nekem kevés. Tapasztalat? Vélemény?

2013. júl. 26. 00:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

az egyik barátnőm egész terhessége alatt cigizett, napi 4-5 szálat szívott el.:/ egészséges babája született. ezzel most nem azt mondom hogy nyugodtan cigizzél bármeddig.:) tedd le szépen fokozatosan, de azért ne nyújtsd el nagyon.


(ha le is pontoztok, ez a véleményem)

2013. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy születHET egészséges babája,

ahogy születhet beteg babája annak is, aki SEMMI ártalmasat nem csinált a terhesség alatt!


De egy dohányosnak nagyobb valószínűséggel lesz beteg gyereke, mint egy nem dohányzónak.

2013. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Most olvastam egy cikket Ceizel Endrétől, az a címe hogy Eltúlzott magzati ártalmak - Hogyan lesznek áldott állapotú kismamákból neurotikus terhesek? A HVG Pszichológia 2013/02-es számában van, ha van kedvetek olvassátok el.

Éppen a cigire nem tér ki, de tanulságos.


Kedves kérdező, arra ne is gondolj hogy elvetetnéd ez miatt! Sokan ezekben az első hetekben még nem is tudják hogy várandósak, hidd el még nem árthattál a babádnak. Nincs még méhlepény sem, a köldökzsinór kialakulása kb. a 16. hétre fejeződik be. Tedd le a cigit amilyen gyorsan csak tudod, ha egy hét egy hét, ha többet rá se gyújtasz az még jobb :) Sok boldogságot!

2013. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönök szépen minden választ, természetesen nem pontozom le azt aki önzőnek hívott hisz igazság van benne, csak az a helyzet, hogy magamat is védjem kicsikét, hogy az apuka elhagyott mert nem érzi magát késznek a babára, édesanyám is nemrég halt meg és nincs támaszom, nehéz lerakni, de gondolok mostmár erősen a kicsi babámra és sikerülni fog! tudom! :)
2013. júl. 26. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!