Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ártok ezzel a babának?

1lány.... kérdése:

Mennyire ártok ezzel a babának?

Figyelt kérdés
Biztos van kismillió ilyen kérdés, de szeretném leírni az én esetemet és így kérni tanácsot... Szóval kiderült hogy terhes vagyok, 5 hetes. Ez nem is lenne baj, mert akartunk babát, igaz még nem most, de azért így is örülünk, a probléma az, hogy cigizek, olyan fél csomaggal naponta. Most ha elkezdem szépen letenni fokozatosan, mondjuk egy hét alatt, akkor az úgy jó lesz? Vagy már szerintetek most is károsodott a babám, ártottam neki? A nőgyógyász elintézte annyival, hogy még annyira kis terhesség, hogy semmi nem árt neki... ez meg nekem kevés. Tapasztalat? Vélemény?

2013. júl. 26. 00:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
olvastam most időközben egy bizonyos mindent vagy semmit elvről, ami azt jelenti, hogy a terhesség első trimeszterében vagy nem károsodik a baba, vagy ha károsodik akkor el is hal, és vetélés következik be. Ez mennyire igaz szerintetek? Mert még az első pár hétben el is tudnám képzelni, de hogy az egész első trimeszter így működik az elég ijesztő számomra! :/
2013. júl. 26. 00:47
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul olvastad.

A "mindent vagy semmit elv" kb. addig "véd", amíg ki nem marad a menstruációd.

Természetesen árthatsz a gyereknek.

2013. júl. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
rosszul olvastam? azt a mindenit.. az meg már hogy lehet? czeizel nyilatkozott erről több helyen, gondoltam igaz, lehet h nem, nem vitatkozok, de azért kicsit kedvesebben is megírhattad volna már a véleményedet
2013. júl. 26. 00:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Látom, már dolgoznak a hormonok***.

Csak tényszerű voltam, de te már ebben is támadást vélsz.


***Na, EZ volt gonoszkodás!


A 6. és 12. hét közötti időszak a legrizikósabb a baba fejlődése szempontjából. Ugyanis ekkor alakulnak ki a szervei. És ilyenkor már nem történik vetélés "csak" azért, mert kicsit vak, hülye, nyomorék lesz a gyerek, csak akkor megy el, ha igazán nagy hatás éri.

Alkohollal, gyógyszerekkel ebben az időszakban nagyon vigyázni kell.


Hogy valami "nyugtatót" is írjak: brit kutatások alapján azt találták, hogy ha az anyuka a 15. hét előtt leszokik a dohányzásról és a terhesség végéig kibírja nélküle, akkor az esélyei a koraszülésre, kis súlyú csecsemőre, asztmára, tüdőbetegségre (=elsősorban ezek hozhatók összefüggésbe az anya dohányzásával)... jelentősen lecsökkenek, majdnem olyannyira, mint annál, aki egyáltalán nem dohányzott.

2013. júl. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
4-es nagyon jól leírta.Annyit hozzátennék,hogy én egy szállal sem mérgezném a babát.Mielőbb próbáld letenni,hiszen már felelős lettél egy életért!
2013. júl. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem is az a kérdés hogy le e teszem, ez természetes, hisz van egy kis élet aki tőlem függ és én vagyok érte a felelős, a probléma azzal van amit eddig tettem, 5 hétig volt úgy a hasamban, hogy cigiztem, amit nem akartam sohasem, mindig úgy szerettem volna babát hogy már előtte leteszem, de így jött össze, ő jönni akart, én pedig nem akadályozom ebben azzal hogy elvetetem... remélem hogy jól döntök
2013. júl. 26. 01:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha most leteszed, vagy a felére csökkented, az már nagyon jó.


A dohányosok gyermekei nagyon hajlamosak az asztmára.


Ez az 5 hét eltelt, nem tudtad, de most már vigyáznod kell rá innentől kezdve.

2013. júl. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem fokozatosan kell letenni, hanem el kell dönteni, holnaptól nem cigizek, és kész!

Ezzel a lassan leszokom, csak magadat nyugtatod, hogy így a jó a babának, meg neked, pedig nem, azonnal le kell tenni végleg a cigit, amint megtudod hogy terhes vagy, mert minden egyes szál árt a babának!


Én is cigiztem mikor teherbe estem, de mindd a két terhességwmne azonnal leraktam, mert nem szerettem volna, ha bármi baja legyen a picinek!

Most a legfontosabb hogy ne Bagózz, most fejlődik ki mindene!

2013. júl. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ananke ***** válasza:
Én is cigiztem,de amikor megtudtam,hogy babánk lesz én nem filóztam,hogy fokozatosan meg izé mizé. Egyszerűen nem szívtam többet.Szóval én elítélem a dohányos kismamákat,és azokat se szeretem akiknek már megszületett a picur és akkor cigiznek.Szerintem ennyit simán meglehet tenni a babáért!!!
2013. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elég önző dolog hogy még mindig dohányzol, jó lehet hogy most lepontozol, de már akkor le kellett volna tenned a cigarettát amikor terveztétek a babát, az ő érdekei az elsők nem az hogy te jól érezd magad, én is letudtam tenni, még a baba tervezése előtt, én nem bántani akarlak tényleg :) De gondold végig ha esetleg a babának valami baja lesz hogy fogsz együtt élni a gondolattal hogy ha ne adj isten beteg lesz. Akárhányszor ránézel majd lelkiismeret furdalásod lesz. Gondolkozz el rajta hogy megéri-e hogy beteg gyereked szülessen mint az hogy "fokozatosan leszokok (amiből valószínűleg nem lesz semmi)" Döntsd el magadban mi a fontosabb, én le tudtam tenni és csak az első egy hét nehéz, utána már semmi bajod :)
2013. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!