Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában lakom és soha nem...

Angliában lakom és soha nem vizsgált meg orvos. Ez normális, hogy ennyire elhanyagolnak valakit?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok (ezt is csak saccolgatják, mert vigyorogva mondta a védőnő múlt héten, hogy szerinte 30)

Kétszer vettek 4 adagnyi vért, a down-szűrés eredményét meg se mondták. Két ultrahang volt, kijelentették, hogy több nem is lesz. Még egyszer-kétszer kell mennem védőnőhöz szülés előtt (aki ugye nem vizsgálhat meg mert nem orvos..)

Aggaszt, hogy az orvosommal aki a papírra van írva még nem is találkoztam soha.

Szerintetek mit csináljak?

A baba szépen mozog, minden rendben szerintem. (Első gyerek, nem tudok viszonytani.)

Csak azért hívogatnak telefonon, hogy menjek terhestornára, kb. ötvenszer elmondtam, hogyha fejre állnak se fogok!

Mit tegyek szerintetek? Egy magánorvosra itt a gatyám rámenne az tuti. Erősen gondolkozom, hogy hazamegyek szülni, ez túl sok... (Azaz kevés)


2008. jún. 26. 14:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ne keseredj el! persze tökéletesen értem az aggodalmadat! de ha ott ez alakult ki, amit leírtál, biztos jól van úgy.
2008. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor ezek szerint én vagyok itt a harmadik Angliában élő magyar kismama. :-)

Nekem is nagyon-nagyon lesújtó véleményem van az itteni terhesgondozásról, szerintem borzasztó. A gépek, lehetőségek adottak, de kevés az orvos. Otthon egy erősebb megfázással többet foglalkoznak, mint itt egy terhességgel, ami elméletileg ugye nem betegség, de azért valljuk be: vizsgálatokra szükség van.

Én ráadásul abban a helyzetben vagyok, hogy nem komplikáció mentes a terhességem, 18 hetes vagyok, három hete voltam otthon nyaralni és ellátogattam egy orvoshoz is, mert voltak panaszaim. Otthon meg is állapították, hogy veszélyeztetett terhes vagyok és csak hosszabb könyörgés után engedtek el a kórházból. Visszajöttem abban a hitben, hogy majd itt is foglalkozni fognak velem, hiszen kell, ennek ellenére tojnak a fejemre. Öt hete vannak (szerintem súlyos) panaszaim, ennek ellenére a héten értem el csak azt, hogy egyáltalán orvossal találkozzak, a vége az lett, hogy megállapították, szerintük makk egészséges vagyok. És természetesen ezentúl nem foglalkoznak velem. Ennyit erről.

Egyébként ha van kedved add meg az e-mail címet, osztozhatunk a tapasztalatokon!

2008. jún. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Szia!


muro85@gmail.com

Várom a mailed :)

2008. jún. 26. 21:36
 14/16 anonim ***** válasza:
na ma ujra megnéztem a sorozatom, és eszembe jutott,h az a furcsa nekem,h ott csak születéskor tudják meg a babanemét....
2008. jún. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen, egyébként nagyon vicces az a sorozat. A múltkor nem kicsit fogtuk a fejünkön rajta, annyi realitás van benne, mint egy választási kampányban.

Épp egy olyan részt fogtunk ki a párommal, ami arról szólt, hogy a nőcinek ki akarta tapintani a midwife a baba fekvését (merthogy itt ugye ultrahangot nem csinálnak alapból a 20. hét után, csak tapintással határozzák meg a fekvést), viszont utána a midwife nagyon kedvesen megkérdezte a kismamát, hogy szeretné-e, ha megerősítésképpen csinálnának egy ultrahangot is.

Ez csak azért érdekes, mert a saját bőrömön tapasztaltam, hogy hamarabb nézik végig, ahogy az ember elvetél, minthogy beszúrjanak neki egy plusz ultrahangot. Én speciel két hétig járkáltam naponta különböző kórházakba, orvosokhoz és rendelésekre, amíg elértem, hogy a félig levált placentám állapotát lecsekkolják. Közben már vettek kenetet, hallgattak háromszor szívhangot, levettek 15 vizeletmintát és nyomogatták a hasamat jobbról-balról, csakhogy így vagy úgy sikerüljön lebeszélni engem az ultrahangról.

Szóval ez után az élmény után mókás volt látni, ahogy azzal etetik az embereket, hogy csak úgy spontán minden ok nélkül a midwife maga ajánlgatja a kismámának az ultrahang készítését... :-P

2008. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez valóban igaz, a baba nemét nekem se voltak képesek megmondani és 28 hetesen próbálok nem rózsaszín és nem kék ruhákat venni...
2008. jún. 27. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!