Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában lakom és soha nem...

Angliában lakom és soha nem vizsgált meg orvos. Ez normális, hogy ennyire elhanyagolnak valakit?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok (ezt is csak saccolgatják, mert vigyorogva mondta a védőnő múlt héten, hogy szerinte 30)

Kétszer vettek 4 adagnyi vért, a down-szűrés eredményét meg se mondták. Két ultrahang volt, kijelentették, hogy több nem is lesz. Még egyszer-kétszer kell mennem védőnőhöz szülés előtt (aki ugye nem vizsgálhat meg mert nem orvos..)

Aggaszt, hogy az orvosommal aki a papírra van írva még nem is találkoztam soha.

Szerintetek mit csináljak?

A baba szépen mozog, minden rendben szerintem. (Első gyerek, nem tudok viszonytani.)

Csak azért hívogatnak telefonon, hogy menjek terhestornára, kb. ötvenszer elmondtam, hogyha fejre állnak se fogok!

Mit tegyek szerintetek? Egy magánorvosra itt a gatyám rámenne az tuti. Erősen gondolkozom, hogy hazamegyek szülni, ez túl sok... (Azaz kevés)


2008. jún. 26. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia, én vagyok, aki pár kérdéssel korábban valami nagyon hasonlót kérdezett, szintén Angliából! Most együtt várhatjuk a válaszokat, mindenesetre én küldenék egy privit is Neked, ha lehet...
2008. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Persze. Írtam is a te topicodba, hogyha van kedved, msn-en is megbeszélhetnénk.

Kicsit azért megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül :)

2008. jún. 26. 14:59
 3/16 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok ott nektek a messze távolba, hogy minden rendben legyen. Az biztos, hogy ha itthon lennél terhes, több vizsgálatot csináltak volna. Gondolj arra, milyen sokan szülnek egészséges babát úgy, hogy titkolják a terhességet és csak szülésnél látnak orvost. Most jól megnyugtattalak :-))) Sok szerencsét nektek!
2008. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

szia!


ott nincs lehetőség 4d uh-ra menni? vagy nagyon drága??? itt ha genetikussal nézettem, akkor 15.000ft volt,de megért annyit,mert az ember lánya megnyugszik.....

vagy nem jössz haza közben? és esetlg itt megnézethetnéd magad nőgyógyásszal és 4d uh-n is magad...és megnyugodnál....

nekem minden hónapban nézték a méhszájat,zárva van-e,28 héttől pedig mérik a pocimat is,h rendesen növekszik-e a méh,meg a babó, és hallgatnak szivhangot...de lehet venni szivhang figyelőt,kb.10.000Ft......itt M.O.-n megvetteted valakivel és kipostázza neked.....sajn jobb ötletet nem tudok mondani..de nekem elég kevésnek tűnnik..zone relattyn van egy angol sorozat,születések a cime,és ott többször vizsgálják a kismamákat,mint ahogy te leirod....

2008. jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Engem is csak az vigasztal, hogy az Isten háta mögött lévő falukban a nők minden segítség nélkül egészséges gyerekeket hoznak a világra.

Abban reménykedem, hogy a szülőszoba nem önkiszolgáló lesz...

2008. jún. 26. 15:24
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát centivel múltkor megmérték a hasamat, de nem győzött meg.

Sajnos haza már nem tudok menni, mert nem engednek fel repülőre. A 4D-s ultrahang árát itt meg sem merem nézni, minden iszonyatosan drága. Szívhangot szoktam nézegetni ilyen-olyan mikrofonokkal, lehet is hallani. Ez azért megnyugtat. A Zone reality-n meg lehet, hogy csak a show kedvéért színezik ki az itteni orvosi ellátás tényeit.

Jövő héten kell menni pont a védőnőhöz, remélem az segít, ha erélyesebben fellépek. Más esélyem nem nagyon van. Legalább bemutathatna az "orvosomnak".


Köszi, hogy írtál!

2008. jún. 26. 15:29
 7/16 anonim ***** válasza:

furcsa, aamit írsz, pont azt gondolná az ember, hogy nyugaton aztán micsoda ellátásban részesül a páciens! de te pont az ellenkezőjét írod.

az biztos, hogy itthon nagyon alapos a terhesgondozás! nekem is havonta nézték a méhszájamat, eddig 10-szer voltam uh-n (32 hetes vagyok), 6-szor voltam a védőnőnél, plusz egyszer ő jött hozzánk. voltam szülőszoba-látogatáson (pécsi klinika).

több vérvételen, fogászaton, EKG-n, stb., hirtelen ennyi jutott eszembe. szóval szerintem alapos az ellátás, és persze minden TB alapon, tehát nem plusz pénzért!

2008. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
gondoltam h a tv műsör kicsit másabb,mint a valóság...:-(((
2008. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

szerintem gyere haza, ha megteheted! gondolom, terhesen úgysem dolgozol, elvileg haza kell tudnod jönni!

én a terhesség további részét és a szülést Mo.-on csinálnám végig.

2008. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Jaj de jó nektek :(

Most ahogy írod, mennyi minden vizsgálaton voltál, még jobban elkeseredtem.

Honnan fogom tudni ha pl. kinyílik a méhszáj? És azt, hogy a baba farfekvéses-e...

Ha meg az lesz, ideje se lesz senkinek megfordítani, tuti bevágnának egy császárra.


A Tv műsor meg nem lehet, hogy az amerikaiakat mutatja be?

2008. jún. 26. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!