Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megérzik a babák ha uh-ra...

Megérzik a babák ha uh-ra megyünk?

Figyelt kérdés

1,5 hete voltunk uh-on akkor pont aludt, pedig mondtam neki hogy megyünk és hogy szépen mocorogjon, hogy apa megtudja nézni, erre aludt vagy csak úgy csinált, nem tudom.:) Mert napközbe elég sokat mocorog és utána is mocorgott csak pont abban a 10 percbe nem..

Holnap megyünk a genetikai uh-ra, ha esetleg megint aludni fog akkor felkeltik, hogy megtudják nézni/mérni mindenét?


2008. jún. 25. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van erre egy jo trukk: negyed oraval a vizsgalat elott egyel, igyal jo sok szenhidratot, azaz egyel egy jegkremet vagy csokit/sutit es igyal egy jo cukros uditot.

A vercukrod megemelkedesel a kicsi is felkel/megelenkul, en mindket uh-on ezt csinaltam a dokim tanacsara, es volt nagy ficankolas!

2008. jún. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, kipróbálom!:) Remélem működni fog.
2008. jún. 25. 10:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez egy jo keredes volt , nekem is hasznos valaszt kaptal ra! Mert nekem is mindig szunyokal a kis draga! :D

Szoval en is koszonom a tanacsot!!!!:o)

2008. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már bent a pociban milyen kis furfangosak.:) És már így is "trükközni" kell velük, mi lesz ha kibújik.. :D
2008. jún. 25. 10:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én is leírom a tapasztalatimat: a 12. héten jó hosszú vizsgálat volt, a szonográfus szépen le tudott mérni mindent, mutogatta a baba testrészeit, míg ő békésen szundikált. A 13. héten mentem egy géndiagnosztikai vizsg-ra és ott végig viháncolt az Uh alatt! Iszonyat édes volt, rúgkapált, dobálta magát...

A 18. hetin is mozgolódott, igaz, nem olyan aktívan. Tegnap is inkább csak a kezeivel kalimpálgatott és nyelte a magzatvizet, tátogott nagyon! Szóval nekem inkább mozgolódik a vizsgálatokon, de tegnap pl. nagyon izgultam is, nagyon magas volt a pulzusom. Én is hallottam, hogy csokit, vagy szőlőcukrot kell enni és attól nagyon felélénkülnek. (A focimeccsek szünetében eszem egy duplacsokis jégkrémet mindig és nagy vihánc a válasz!!!) Egy kismamától hallottam, aki 4D-re ment és bealudt a babája, hogy itattak vele egy pici kávét, és 3 perc múlva már táncolt is a babája! 12. heti genetikaira mész vagy 18.? Nekem jobban le tudták mérni, amikor szundikált a babszem. Sok sikert holnapra!

2008. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A 18.heti lenne elvileg, de már 19+3 hetes vok. Csak az a baj hogy nem lett meg az AFP eredményem múlthétre és így nem volt genetikai uh. csak bekukkantottunk hozzá.:) Pont aludt, a lába az fel volt húzva, azt is csak egy másodpercre mutatta meg hogy mégis mekkora. Azt meg már végképp nem láttuk fiú e vagy lány.:) Azért gondoltam, hogy jobb ha "úszkál" mert akkor jobban látszik mindene. De akkor lehet rosszul gondolom..?:)
2008. jún. 25. 10:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, akkor jobban látszik. Amúgy én is így mentem 18. hetire, hogy inkább 18+6 hetes voltam, az hidd el, nem számít. Csomó könyvben így van feltűntetve: 18-20. heti genetikai vizsgálat. Nekünk ezen az UH-n mondták meg, hogy kislány. Vigyél is édességet nyugodtan. Ha már jól érzed a pocidban a mozgását, Te is rájössz, milyen ételekkel tudod befolyásolni a kis cselest! Utolsó válaszoló (10:40) 23 hetes kismama
2008. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még vmi. A 'jobban látszok'-ot elsősorban a nemére értettem: ott, mikor forgolódott, több szögből is lehetett látni a lába közét. A méréseknél könnyebb volt, amikor nem mozgott. Legalábbis a 13. hetin nekem volt, hogy 2x is lemértek egyanazon adatot, mert először bemozdult. :-)
2008. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Gratulálok a kislányhoz!:) Remélem holnap nekünk is ki fog derülni mi lesz, de ha nem az se baj, a lényeg hogy minden rendben legyen és lássuk mocorogni.:) Egyébként most hogy így írod mivel lehet befolyásolni, a kakaós csigát nagyon szereti, utána mindig partizik bent.:) Vagy még amire beindul mikor apa ráteszi a kezét a pocimra, csak most nem tudjuk az azért van mert tetszik neki vagy azért mert nem, ha én odateszem a kezem nekem nem csinálja olyan erősen, mint neki.
2008. jún. 25. 11:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok :-) MIkortól érzed a mozgást? Én kb. a 17. héttől, de persze akkor még nem volt olyan erős, a 20. hét környékén lett 'durva'. :-) Nálunk meg apuci kezére nem olyan aktív, de ha én teszem oda, kapok olyanokat, hogy csak na! Annyira édesek! Én sem tudom, mit jelentenek a nagy rúgások... A csoki utániakat biztos élvezi! Egyszer voltunk vacsizni, ahol szól a hangos jazz (beszélgetni is alig lehetett) és ott nagyon vadul rúgott a baba folyamatosan. Olvastam előtte, hogy hangos zenére nyugtalanok lesznek és kapálózással reagálnak.
2008. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!