Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem bírom ezt. Ha van aki így...

Nem bírom ezt. Ha van aki így van vele, hogyan kezeli? (Nyár, táppénz, unalom, semmittevés és várakozás)

Figyelt kérdés
Teljes belső feszültség van bennem. Férjem ugye dolgozik, én itthon vagyok táppénzen, unatkozom, egész nap nem tudok magammal mit kezdeni. Már rohadtul unom az összes tv műsort, a főzést, az itthoni dolgokat. Az összes barátom bulizik, nyaral, én meg ugye egyiket sem tudom már. Mert 31 hetes vagyok külföldet már nem vállalom be, mert nem bírnám, belföldre meg egyedül nem megyek, mivel a férjem dolgozik és nem ér rá, másoknak meg teljesen más igányű nyaralása van, mint nekem. Szóval itthon ülök, látom ahogy mások partiznak, soundon vannak, koncerten vannak, nyaralnak és engem megöl az unalom és az itthonlét hosszú állandó monotonsága... Reggel 6kor felkelek a férjemmel, rendet teszek, stb. És egész nap csak a dög meleg és az unalom... Már komolyan megőrülök!!!! :'( Szeptemberben szülök, és nagyon várom a kis picit, és imádom, ahogyan rugdos és jelzi, hogy Ő itt van, csak én meg kezdek begolyózni... Mindig is pörögtem, buliztam nyáron, és most egy kissé kivagyok ettől a helyzettől. A belső feszültség nem múlik, gyűlölöm, hogy megint este van és feküdhetek le aludni, már este 8kor pizsamában vagyok mert mit csináljak???? Lefürdök és átöltözök... Nem bííííírom.... Teljesen kész vagyok már... (25 éves 31 hetes kismama).
2013. júl. 11. 21:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és hullámokban jön rám ez az egész... Valamikor megnyugszom, valamikor pedig idegrohamot kapok. Tudom, hogy csodálatos dolgom van, hiszen nem is dolgozom, nincsenek anyagi gondjaink sem (kopp-kopp), a férjem tök cuki és szeret, meg amúgy tényleg minden szép és jó... Csak mégis ezek az érzelmi hullámok totál kikészítenek... Lehet az állapotomnak is köze van hozzá, főleg, hogy egyre jobban türelmetlen vagyok, már látnám a picikém, meg már túl lennék a szülésen. És csak azt látom magam előtt, h itt a nyár, én meg ezt a 2 hónapot így fogom tölteni, csak várok és várok és várok és itthon vagyok és nem csinálok semmit, és megőrülök... Érzelmi kitörés megint...
2013. júl. 11. 21:50
 2/13 anonim ***** válasza:

Olvass, hallgass zenét, menj el sétálni stb. Keress valami elfoglaltságot. Te is elmehetsz egy komolyzenei koncertre, vagy éppen színházba. Ebben nem akadályoz a terhesség.

Ha meg lesz a baba, akkor hosszú időre lemondhatsz a bulizásról.

2013. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Disi ***** válasza:
Az a baj, hogy ez a montonság a pici mellett sem fog megváltozni. Egy idő után az összes fűszálat ismerni fogod séta közben... Én nem voltam pörgős szülès előtt, de még így is nyom a mindennapok egyformasága. De reméljük nálad nem így lesz, esetleg menj le strandra, befekhetsz az árnyékba egy jó könyvvel. Vagy nincs ismerősöd aki otthon babázik, ő talán jobban ráér napközben, legalább lenne kivel beszélgetned. Nekem is mondták hogy használjam ki az utolsó heteket. Ja persze, csaképp mindenki más dolgozott. Kimentem még a piacra mindig friss gyümölcsért, zöldségért. Az utolsó hónapban már nagyon nehezen ment a mozgás, nekem az volt nagyon rossz.
2013. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tölts le netről könyveket. Akár babás témában, akár másban, amit szeretsz. Vagy menj könyvesboltba, én órákat el tudok ténferegni benne. Akár már most is vehetsz az apróságnak könyveket, nem lehet elég korán kezdeni...

Ha van némi kézügyességed, készíts a babaszobába dekorációt vagy varrj játékot (csörgős kocka, rongylabda). Lassan elkezdheted a babaholmik mosását, vasalását.

Csak akad barátnő, aki nem bulizik, vele mehetsz szabadtéri színházba, színházba, kávézni, babaholmit nézelődni.

Menj kozmetikushoz, pedikűröshöz, kényeztesd magad egy kicsit.

Tudom, elcsépelten hangzik, de vissza fogod kívánni a semmittevést. :)

2013. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatból írom, de kezdj el hozzászokni. A végére már fizikailag is nehéz lesz, ha megszületik, akkor meg szintén nincs buli. Ajánlom a mamatornát, jógát, vásárlást, olvasást. Utána meg ezeket fogod hiányolni, akkor nem az lesz a gond, hogy unod magad, hanem hogy nincs időd magadra.

Én terhesen szerettem babboltokba járni, jó ötleteket kaptam. Vagy tanulj valamit. Nyelvet mondjuk.

2013. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kelsz fel reggel 6-kor? Most én is itthon vagyok, a férjem 7-kor képes egyedül megreggelizni, 8-kor elmegy, és én még visszaalszom.

Olvass könyveket, tanulj nyelvet, keress könnyű, otthon végezhető munkát (pl. fordítás, korrepetálás). Próbálj ki új recepteket.

Esténként menjetek el sétálni a férjeddel, 8-kor klassz idő van.

Járj el terhestornára, jógára stb.

Keress hasonló "korú" kismamákat, sétáljatok, beszélgessetek. Ez a baba születése után is jól jön majd, mert akkor is 4 fal közt leszel, később esetleg játszótéren, egy gyerekkel, akihez beszélhetsz ugyan, de válaszolni nem fog egy ideig. Ha más kismamákkal együtt vagyok, könnyebb.

2013. júl. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jókat írtak azzal egészíteném ki ,hogy én pl elkezdtem kézimunkázni,fülbevalókat ,nyakláncokat stb készítettem a családnak.Akár már most nézelődhetsz karácsonyra mivel a picivel nem lesz egyszerű dolgod az üzleteket járni.Keress valami hobbit magadnak amiben örömödet leled.Csak találsz valamit! :))
2013. júl. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy lehet unatkozni?! :) Nekem még júniusban vizsgáim voltak, aztán végre most kezdem azt érezni, hogy van időm magamra, meg minden olyan elfoglaltságra, amit a suli miatt hanyagoltam. Sokat olvasok (szakmai és szórakozás témában egyaránt), rajzolok/festek, elmegyek bevásárolni, főzök, takarítok, napozok, találkozom a barátaimmal/haverokkal, hétvégeken sokszor túrázni megyünk a párommal... szóval mindig van valami. Babaholmikat is kell még bőven venni, az is viszi el az időt. Néha nem is jut mindenre időm, amire terveztem. Persze, vannak olyan napok, amikor semmi kedvem semmihez. Akkor meg egyszerűen csak elvagyok és semmittevéssel töltöm az időm. De az sem unalom, csupán megesik, hogy kedvetlen vagyok.
2013. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon tudlak irigyelni. Én valahogy sosem unatkozom,mindig van mit csinálnom. Akkor is volt mikor az első babát vártam. Én is szeretnék néha unatkozni:(((
2013. júl. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Lues ***** válasza:

Én most a 34. hétben vagyok és a 31. hétig dolgoztam. Addig szinte semmire sem volt időm. Most viszont időm van, mint a tenger, csak irtó hamar fáradok. Én sem vagyok őskövület, 26 éves vagyok, de úgy gondolom, hogy mindennek megvan a maga ideje. Most vége a nyári átmulatott éjszakáknak egy jó időre, de számomra most nem is az a fontos! Készülj az anyaságra! Akár neten is nézelődhetsz, hogy hogyan díszíthetnéd a babaszobát saját kezűleg, tervezd meg és valósítsd meg! Én személy szerint nem kelek fel a párommal mikor melózni megy, teljesen fölösleges! 8 körül kelek, reggeli, kitalálom, hogy mit főzzek, elballagok a boltba vásárolni, közben betérek a közeli bababoltba és nézelődök, vásárolgatok (minden nap egy kicsit), megfőzök, közben mosok, vasalok és álmodozom, hogy milyen lesz majd a picurival együtt! :) Mire alaposan elfáradok, haza is ér a párom. Utána meg nincs unatkozás!! De például beiktattam a fodrász, végre van időm megállni a városban beszélgetni ha összefutok ismerősökkel és nem kell rohannom dolgozni. Szerencsére vannak a barátnőim között hasonló hétben lévő kismamák, vagy esetleg már meg is szültek és velük "szoktam" összehozni egy kis randit. Már azzal is telik az idő, hogy készülődsz! :)

Egyébként teljesen természetes, hogy hangulatingadozásaid vannak, hidd el nekem is. Sokszor minden ok nélkül sírásban török ki és nem tudom megmagyarázni, hogy mi a gond, csak szaladni tudnék! :) De ez hamar elmúlik ha picurira gondolok! Fel a fejjel!

2013. júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!