Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, h az étel ital...

Lehetséges, h az étel ital szinte még le sem ért a gyomorba, de a baba már reagál rá?

Figyelt kérdés

Onnan jutott eszembe a kérdés, h épp elég fokhagymás kaját ettem, amikor úgy 2- 3 falat után elkezdett nagyon aktívan mozogni a babám. De előfordult már olyankor is hogy úgy éreztem, teljesen felpörgött, amikor kávéztam (alacsony a vérnyomásom). Számomra mégis hihetetlen, mert elvileg ő feldolgozott formában, a méhlepényen keresztül jut hozzá ahhoz, amit eszem, iszom és az jóval hosszabb folyamat ennél. tehát a táplálékbevitel pillanatában elvileg nem reagálhatna, nem?


Nst-n azt mondta az asszisztens, h hozzak magammal valamilyen édességet v italt v bmit, amitől jobban mozog a babám és azt egyem a helyszínen. Tehát elvileg az orvosok szerint is van ebben valami. Szerintetek hogyan lehetséges?


2013. júl. 9. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerős jelenség, de más az oka. Nem tudom, hogy merrefelé jársz, de jól sejtem, a vége felé. A babák memóriája a 28. héttől a 32. hétig rohamosan fejlődik. A 32. hétre olyan lesz a kis memóriájuk, mint egy újszülöttnek. Mivel már a 24. héttől kezdve igen jól hallanak, szépen megtanulják, hogy milyen hangok járulnak ahhoz, hogyha te enni fogsz. Így lehet, hogy még a falat le sem ér, de már izeg-mozog, netán csuklik is, hiszen gyorsan kortyolni kezdi a magzatvizet, mert várja a beszűrődő aromákat. :)


34. hkm

2013. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Egyébként pedig egyes ételek valóban felpörgetik a babákat. Ilyen az étcsoki is, például, de nekünk arra kevésbé reagál, sokkal inkább a barack ízére, vagy a kakaóra. Tehát nálunk jobban hat, ami édes, vagy netán picikét pikáns. Nyilván számítanak az egyéni tényezők.

2013. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!