Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha túl aktív a babám?

Baj, ha túl aktív a babám?

Figyelt kérdés

(Előre is elnézést, ha butaság a kérdésem.)


37+1 hetes vagyok. A babám már hetek óta nagyon aktív, rengeteget mozog, de nem csak rugdos, hanem iszonyatosan hullámzik az egész hasam, kinyomja mindenét, majd kirúgja a hasam oldalát, és ezt csinálja folyamatosan, van hogy fél óráig is, vagy annál is tovább. Ezt naponta többször is csinálja, és nem tudom, hogy nem-e túl sok ez a ficánkolás? Már legalább 8 hete ezt csinálja, naponta többször, és nagyon sokáig, azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy ez nekem nagyon-nagyon fáj, amíg le nem nyugszik. Szerdán NST-ről is kiküldtek, mert ezt csinálta, és azt mondta a nőci, hogy így nem lehet megcsinálni az NST-t, menjek sétálni, hogy lehiggadjon a baba.

Ilyenkor a vége felé már nem kevesebbet szoktak mozogni a babák? Azt is hozzá kell tennem, hogy sok a magzatvizem, nagyon sok. Szonográfus szerint 2x elférne benne a baba. Tehát van neki hely bőven, de a sok víz éppen hogy letompítja a mozgását, vagy nem? Normális ez a rengeteg és nagyon intenzív mozgás? Másnak is volt ilyen? Mi lehet ennek az oka? És ha megszületik, akkor is ennyire aktív lesz?

Nyugtassatok meg légyszi, hogy minden oké.


2013. júl. 7. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, örülj neki. Az inaktív baba a baj, a lassuló szívverés a nagy baj.
2013. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos h minden oké, annyi h a te babád aktivabb az átlagnál valoszinű h születés után is .Kérdezted már a dokid??
2013. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Max hiperaktív lesz.
2013. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Max hiperaktív lesz." -Hát köszönöm a megnyugtatást!


Többieknek köszönöm a válaszokat.

2013. júl. 9. 16:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Sosem baj, ha a baba mozog, mert akkor tudjuk, hogy biztos jól van. :) Én a 16. hét óta érzem mocorogni, viszont állandóan ficereg, és egy kezemen meg tudnám számolni, hány nyugis napja volt. Nincs ezzel gond, hadd mozogjon, az legalább megnyugvás a hogyléte felől. Egyébként a pocakbeli aktivitás nem garancia arra, hogy kinn is ilyen aktív lesz. Barátnőm kislánya idekinn nagyon mozgékony, de a pocakban nagyon nyugis volt. :)

Szóval ki tudja... lehet, hogy kinn is aktív lesz, lehet, hogy nem. :)

De biztosan minden rendben van, az a lényeg. :)


34 hkm

2013. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!