Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan dolgozzam fel azt,...

Hogyan dolgozzam fel azt, hogy nem lehet több gyermekem, pedig nég nagyon vágytam rá?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, két kicsi gyerkőc anyukája. ! gyermeket terveztünk a férjemmel, mindent úgy alakítottunk, lakás, autó stb. hogy megfeleljen majd népes családunknak. Feladtam a munkámat is. Úgy terveztük két évente jöhetnek a babák... Aztán a második után történt valami... Sajnos leromlott az egészségem és hiába jártam végig számtalan orvos, hiába a két műtéti beavatkozás, nem hozott sikert, sajnos nem vállalhatok több gyereket... Tudom, hogy sokan a kettőnek is örülnének és lesznek akik nem értik majd, miért panaszkodok... Tőlük elnézést kérek, senkit sem akarok provokálni a kérdésemmel. Viszont akkora hiányérzet van bennem. Megtettem mindent és mégsem sikerült. Nem szülhetek többé... Sőt, nagyon kell vigyáznunk, nehogy teherbe essek, mert nem tudnám kihordani a babát... Kicsit kusza lett ez a néhány sor, de azért remélem megértetek.

2013. júl. 4. 21:43
1 2
 1/17 Kerria ***** válasza:
71%

Örökbefogadás???


Jó, nyilván nem te hordod ki, teljesen más szemszög, de ha annyira szeretnél egy gyermeket még, akkor őt is ugyanúgy szerethetnéd... és nem utolsó sorban jó lenne egy gyermeknek is.

2013. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Orulj annak es talald meg a boldogsagod abban amid mar van! Van akinek 1 gyereke se lehet es neked mar 2 van?! Ne viccelj mar! Neked aztan igazan nincs okod depressziosnak lenni!
2013. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden felesleges energiádat és gondolatodat fordítsd a gyerekeid felé.

Ha ez nem segít, vegyetek kutyát, keress egy hobbit, iratkozz be salza tanfolyamra, vegyetek új házat, autót és még sorolhatnám.

Valószínű Téged a változás éltet, és most nem látod ezt megvalósulni. Stagnált az életed, ezért javasoltam a fentieket.

2013. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
1-nek igaza van.
2013. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjatok örökbe.
2013. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az örökbefogadás jutott egyből eszembe.

Ha már ennyire felkészültetek, és szeretnétek is, akkor szerintem ez a legjobb megoldás (mert ugye itt nálunk nincs béranyaság).

Így legalább esélyt tudtok adni egy kis életnek, hogy jó helyre kerüljön és szeressék őt..ha már az igazi szülei nem akarják őt..

2013. júl. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de fáj úgy olvasni a soraidat,hogy az egyetlen kislányomért is éveken át küzdöttünk!Még csak 2 hónapos a babám,de igen nekem nem is biztos,hogy lehet második gyerekem,vagy ha igen,akkor olyan "hadak útján" mint az első (remélem most velünk lesz a szerencse.) Tudom,mindenkinek a saját problémája a legnagyobb,de térj át kicsit a valóságba és nézd meg reálisan a dolgokat.Van két gyönyörű,egészséges gyermeked,örülj annak,hogy tudtál az első után még egyszer szülni,hogy a nagyobb megkaphatta azt az élményt,hogy van testvére.Találd meg bennük a boldogságot,ne keseregj,mert neked aztán tényleg nincs miért :)
2013. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megértem azt a válaszolót, akiben rossz érzést keltenek a soraim, de egyben kérem is őt, hogy ő is próbáljon megérteni engem. A második babáról még annyit, hogy az orvosok szóltak, hogy gond lesz, már az első terhesség után műtétet javasoltak, de mivel még akkor nem voltak olyan vészesek a tünetek, belevágtam a másodikba, örültem annak, hogy nőgyógyászatilag minden rendben. Volt néhány izgalmas nap a terhességem alatt, többször töltöttem egy-két napot őrzőben, olyan rosszul lettem, már nem is engedték megszülnöm a babát, szászár lett, de reménykedtem, hogy majd a műtét (ami elvileg rutin) rendbetesz. Sajnos a műtéten az orvos hibázott (mivel veszélyes helyen műtött, így aláírtam egy papírt, amiben tudomásul veszem, hogy 1 % esélyem van műtéti szövődményként egy komoly betegségre, sajnos bejött!). A második műtét már ezt a hibát próbálta rendbetenni, de sikertelenül. Most gyógyszereken élek és valszeg ez lesz életem végéig.

Örökbefogadás engem is foglalkoztat, utánanézek milyen lehetőségeink vannak.

2013. júl. 5. 05:44
 9/17 A kérdező kommentje:
császár lett - ezt kissé elírtam!
2013. júl. 5. 05:45
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz feldolgozni. Nekem sem lehet több, egy kisfiam van akire 6évet vártunk, hat babát vesztettünk el...:(

Elfogadtam amit kaptam az élettől, ennek így kell lennie, akkor ezzel kell tovább élni, megpróbálom teljesen élni az életet boldogan, meglátni mindennek a jó oldalát, és keresni valami olyan utat ami teljessé tesz.

Mert ugye téged most az tenne teljessé, ha szülhetnél még egy kisbabát. De tudod hogy ez nem fog menni. Próbálj meg valamibe belefogni, tudom hogy ez hülén hangzik, de mégis. Mert ha ezen kattogsz, ezzel kelsz és ébredsz fel felemésztenek a napok.

2013. júl. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!