Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismama vagyok és...

28 hetes kismama vagyok és terhességi cukrom van ami miatt diétázni kell. Van valakinek link vagy akár saját étrendi táblázat ami segítségével könnyen összeállíthatom a napi étrendem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 160g-os ch diétát kellett csinálnom.

Ezeket a táblázatokat használtam:

[link]

[link]


Nekem nagyjából így nézett ki egy napom:


Reggeli: 30g ch

2009. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi, elküldte előbb...


Tehát a reggeli: (auchanban vettem ceres fogyi kenyeret, abban szeletenként 6g ch van) így 5 szelet kenyér felvágottal, sajttal, paradicsommal, bármivel amit rá szeretnél tenni. A kórházban azt mondták hogy sajtot nyugodtan ehetek korlátlanul.


10órai 20g ch: én 2 piros pöttyös túrórudit vagy norbi rudit ettem vagy almát, körtét (ezeket a táblázatból néztem ki mennyit lehet)


Ebéd 50g ch: milánóitól a spenótig mindent ettem, csak persze számolgattam a tésztát. A szószt már nem amit a tésztára tettem a milánóinál. De rízst és krumplit is ettem, azt is méricskéltem, hozzá a húst nem kell számolni. Palacsinta (lemértem a hozzávalókból mennyit lehet, és a tésztába nem tettem cukrot, majd tölteléknek akár csokipudingot tettem bele--ezt lásd lejjebb)


uzsonna: 20g ch ilyenkor sokszor drOetker csokipudingot csináltam édesítővel. Ezt is kimértem de csak a tejet, kb 2.5-3dl tejjel


Vacsora: 40g ch Melegszendvics, vagy ebédből ettem.


Amúgy nem vettem annyira szigorúan az egészet mert néha igen is bűnöztem (max heti 1szer), persze nem sokat, de volt hogy 1 szelet sütit anyukám pitéjéből megettem, persze úgy hogy akkor az ebédre nem annyit ettem mint lehet, vagy pl a piros pöttyös túrórudi vagy volt hogy 180grammra jött ki egy nap... és egészséges a kislányom, semmi baja, 3060grammal született császárral (medencevégű fekvés miatt). Nekem is visszaállt a cukrom!


Meg kell szokni, nem könnyű, de éhezni sem kell, mert ha éhes vagy, nyugodtan egyél az étkezések között pl: felvágottat sajttal, mondjuk összeteszed és be a mikróba a grillre ha van ilyen program, egy kevés ketchup rá és olyan mint a melegszendvics kenyér nélkül, vagy egyél paradicsomot, paprikát. És ha még éhes vagy, akár egy egész grillcsirkét is bevághatsz magában.


Kitartás! Minden jót és boldog babavárást kívánok!

2 hetes baba anyukája

2009. okt. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettél:)
2009. okt. 16. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Csatlakozom az előttem válaszolóhoz, nekem is hasonló az étrendem. Örülök, hogy nem vagyok egyedül, aki a piros pöttyös túrórudit megeszi, bár a doki kérdezte: "abban nincs cukor?" :o) Tényleg muszály néha cukrosat is enni.


Tízórai ötletet tudok még adni, nekem nagyon bejött, és a tv-ben egy dietetikus is mondta, hogy mindenkinek kéne reggelire zabkorpát ennie, mert lassítja a szénhidrátok felszívódását:


Danon aktívia natúr 125 g, raksz bele egy evőkanál zabkorpát (kb. 10 g) és valami gyümölcsöt összetrutymákolsz vagy lereszelsz. Én még szoktam bele fahéjat szórni, (de mindent azzal eszek) meg egy két csepp édesítőt. Ma pl. almával meg körtével ettem, de csináltam már eperből, barackból is. Fél órát állni hagyod, hogy a zabkorba megduzzadjon, és nagyon fini. Olyan tejbegríz hatása van, amit én mondjuk szintén imádok, de mióta cukros vagyok, nem ehetek.


Reggelire nem muszály fogyikenyér, én csak azt nézem, hogy két szeletet meg lehessen belőle enni: graham kenyér, lidlis teljes kiörlésű, vagy most vettem szeletelt rozskenyeret is. A CH tartalom mindegyiknek a hátulján van. Egy szelet kb. 20-30 g szokott lenni. Én mindig két szelet kenyeret reggelizek felvágottal, sajttal, amiket tényleg nem kell számolni, meg paradicsommal meg paprikával.


Ebédre tényleg mindent lehet, sőt kell is tésztát, vagy krumplit vagy rizst enni, különben nem tudnád összehozni a z 55 g ch-t csak zöldségekből, húsokból.


Nekem még azt mondta a doki, hogy reggelire és tízóraira ne igyak tejet, így a 1,5%-os tejet uzsira, vagy a vacsihoz szoktam inni (canderel kakaóporral)


Ha jól csinálod a diétát, nem lehetsz éhes.

Ja, és két étkezés között minimum két órának el kell telnie!

Én még sosem voltam éhes, múlthét hétvégén viszont volt olyanom, ha tele lett volna a hűtő sütivel meg tortával, biztos hogy felfaltam volna az egészet. Mint mikor a fogyókúrások éjszaka kifosztják a hűtőt. Rossz volt. De mostmár elmúlt. A túrórudi a világ legjobb édessége :o)


Még valami. A dokim mondta, hogy vegyek egy diétás könyvet: 2000-ért vettem a cukorbetegek diétája c. könyvet, amiben van 10 napos mintaétrend és receptek is számolt értékekkel. A neten nem találtam nagyon mintaétrendet, én is sokat kerestem.


Sok sikert!

Ja, és ne csodálkozz, ha egy dekát sem fogsz mostmár hízni sokáig :o)

2009. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első kettő vagyok!

Örülök ha segíthettem!!!


A piros pöttyös sokat segített, mert így nem voltam annyira kiéhezve az édességre. Persze ettem norbisat is.

De amit akartam még, én 9 kilót híztam összesen, és ezzel a diétával 1 hét után már vissza is állt a cukrom. Voltam vérvételen (többször is) éhgyomori, reggeli/ebéd/vacsi után 1 órával, és mind tökéletes lett. És amikor szezonja volt a görögdinnyének, vacsira mindig azt ettem, pedig hiába kicsi a ch tartalma, sok a gyümölcscukor benne (azt mondják) de én szinte minden nap azt ettem este a 40gr ch alatt, és így is tökéletes volt a cukrom.

Persze most hogy megszültem, habzsolom az édességet amit eddig nem ehettem (mákosguba, kürtőskalács, nutella, mézeskenyér...stb és a főételek is normális mennyiségben!!)


A ch diéta lényege hogy ne legyen tartósan fent a vércukrod mert azt szokja meg a baba és úgy termeli az Ő hasnyálmirigye is az inzulint. Ha egyszer egyszer kileng az ember, és itt nem a csokitorta evésre gondolok, hanem pl a túrórudira, vagy hogy 10-20gr ch-val többet eszel, nem lesz semmi baj. Persze azért tartsa az ember a diétát!


És még valami fontos! Nézzétek a Glikémiás indexet is! Tehát ami gyorsabban emeli a vércukor szintet azt inkább délután/este fogysszátok.

Én ezt használtam:

[link]


Tehát kitartás Nektek!!!!

2009. okt. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ÉÉÉs még valami!

Bocsi, kicsit szétszórt vagyok!


A fogyi kenyérre azért tértem át, mert a graham kenyeret és a többit már nagyon úntam és megutáltam, ebből meg többet ehetek egyszerre... igaz nem olcsó, de úgy voltam vele, hogy úgyis megvontam magamtól mindent, akkor annyit megérdemlek, hogy legalább a kenyér finom legyen és nem csak 2 szeletet egyek, hiszen amúgy is nagyon vékonykák ezek a szeletelt kenyerek. És még a glikémiás indexe is alacsonyabb. Tehát én a terhesség végén mikor felfedeztem az auchanban, akkor tértem át erre.

Na most már tényleg befejezem! :)

Szép estét kívánok!

2009. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nekem is hasznos volt kösy!
2009. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves első-második+sokadik :o)


Köszi, én is megnyugodtam, hogy kb jól csinálom a diétát, mert nekem is jók a kontroll eredményeim, és már alig várom a karácsonyt, amikor már lelkifurdalás nélkül ehetem a beiglit :o)

Én is néztem a fogyikenyeret, de annyi szelet nem tudnék megenni egy étkezéshez, hogy kilegyen a 25-30 g ch. Maradok a grahamnál, de már én is kicsit unom... :o))

Remélem a kérdezőnek is sokat segítettünk!


Üdv,

3. válaszoló, 34 h kismami

2009. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettetek,köszönöm szépen:)))
2009. okt. 20. 06:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!