Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel szokás elmenni táppénzre...

Mivel szokás elmenni táppénzre terhesen? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

29 hetes vagyok, a jövő héttől szeretném befejezni a munkát. Fogadott orvosom nincs. Ma voltam az sztk-ban, ahol azt mondták ők nem tudnak felvenni, ha a háziorvos kiír szive joga. A háziorvos viszont csak nőgyógyász javaslatra venne fel. Ilyenkor mi a szokás? Dolgoznom kell akkor is ha nem bírom? Nem kényeskedni akarok, de tényleg fizikailag nem bírok már annyit. Ha reggel 6os műszakot kapok, 3:30kor kell kelnem, másfél óra oda, másfél vissza, ha csak délre megyek akkor viszont este tízig bent vagyok, fél12re érek haza. Első nap még jó, de második naptól már sokat feszül a hasam, fáradt vagyok, stb. Ráadásul elég sok a stressz meg a mindenféle ember (repteres vagyok), tébyleg nem szeretnék már tovább bejárni a saját meg a picim érdekében sem!

Aki tud segítsen! Köszönöm!



2013. júl. 3. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Az orvosnak is elmondtad a panaszaidat?

Ha igen, akkor elég bunkó a doki. Próbáld meg másik nőgyógyásznál. Én Nővédelmi Központba jártam, ott szó nélkül táppénzre vett a nőgyógyász, mikor már nem bírtam dolgozni.

2013. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak akkor mehetsz táppénzre, ha annak egészségügyi oka van, ezért nem írtak ki. 28 nappal a szülés várható időpontja előtt mehetsz TGYÁS-re.
2013. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is sztk-s a dokim és simán felvett táppénzre. Én 8 hetesen kerültem táppénzre, mondjuk én nem akartam. Véreztem és sokszor fájt a pocakom én ezért kerültem táppénzre. Nekem mondjuk a házidokim is rendes, mert ha szóltam volna, hogy nem bírok már dolgozni, fáradt vagyok, veszélyes a munkám (emelni kell, vegyszerek, elfáraszt, baleset veszélyes, sok a lépcső) akkor biztosan ő is kiírt volna. De elsősorban a nőgyógyásznak kell kiírnia, és az után adja a papírt a háziorvos. Vérzés, hasi görcsök, méhszáj nyitottsága, veszélyes munkakör ezek mind indokolják a táppénzt. Bunkó a dokid, próbálj egy másikhoz menni, esetleg a körzeti kórházba bemenni, vagy ha nagyon rákényszerűlsz akkor az ügyeletre bemenni és megmondani, hogy nagyon megijedtél mert reggel egy kevés vért láttál a wc papíron. Én nem akartam táppénzre kerülni, még is így alakult, de utólag nem bánom, mert 12-16 hét között iszonyat sokat aludtam, nem is bírtam volna dolgozni, nem tudom mások, hogyan viselik. Nekem még az is fárasztó volt, hogy a boltba elmenjek és vissza. Most 21 hetes vagyok és ma már olyan vagyok mint újkoromban. :D
2013. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Szia, a háziorvos is kiírhat táppénzre. Nem tudom, hogy nyári melegben a 29. heti terhesség mellett miféle indokokat kellene még felsorolnod, vagy papírhalmazt kellene bemutatnod ahhoz, hogy ne dolgozz tovább. Fáradt vagy, és a baba az első. Ha nem ír ki, szerintem váltsd le. Nem hiszem hogy ezt egy humánus embernek magyarázgatni kellene. Csodálom, hogy ilyen meló mellett eddig is kitartottál.
2013. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Háziorvos is felvehet.Szerintem ő azt mondja hogy veszélyeztetett vagy a munkád miatt.Máshogy úgysem vesznel fel csak 9.-es kóddal.
2013. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
De ha kérsz a munkáltatód is köteles "lenne"megadni a könnyített munkavégzést.
2013. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki ezeket, de azt mondta, hogy ha ilyen indokkal felvenne, akkor el kellenne küldenie kórházba befektetni, mert anélkül ha jön egy tb ellenőrzés megbüntetik. Sajnos arra is gondoltam, hogy lehet boritékot várt volna. Jövő héten elmegyek a háziorvoshoz, ő biztos fel vesz valameddig, majd elmondom beki is mi a helyzet, ha tényleg ő is javasolhat táppénzt akkor szerintem vele nem lesz gond. Nem hittem volna, hogy ez ilyen bonyolult, főleg mert tudom hogy nálunk volt egy lány, aki 8 hetesen már nem dolgozott, mert nem volt kedve, őt idézve a párja keres annyit hogy ne kelljen dolgoznia. Amúgy az is megfordult a fejembe, hogy akkor elmegyek kórházba, az egészségügyünket tekintve feleslegesen nem tartanának bent pár napnál tovább.
2013. júl. 3. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

En is a haziorvosommal irattattam ki magam. Nem is kellett indokolnom, szo nelkul kiirt. Igazolast sem kellett vinnem a nogyogyasztol. Videkrol jartam fel pestre 2-2ora volt a buszozas, volt elotte mar 1 vetelesem. Nem mertem kockaztatni...

Azota is folyamatosan gond nelkul tappenzen vagyok.


28hkm

2013. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én táppénzen vagyok a terhességem eleje óta, sztk-s a nőgyógyászom és a háziorvosom írt ki, szóval elmondom mi volt. Nehéz fizikai munkát végzek, így megkértem a nőgyógyászt, hogy legyen szíves adjon egy papírt, egy ajánlást a betegállományba vételemről. Ezt meg is írta amivel elmentem a háziorvoshoz, ő pedig kiírt táppénzre 9-es kóddal. Ez veszélyeztetett terhességre utal. Kb. 1 hónap múlva újra le kellett adnom egy ajánlást, mert az "ellenőr " aki hetente vagy 2 hetente ellenőrzi a táppénzeseket, kb. 2-3 alkalom után tesz a kartonodra egy piros pecsétet hogy tényleg jogosan vagy táppénzen, és többé nem nézi át a papírjaidat a háziorvosnál. persze erről mit sem tudnánk ha nem nézegetnénk a kartont amíg várunk a háziorvosra, én is ekkor tudtam meg hogy ez így működik, addig nem értettem miért kell még egy ajánlást vinni a nőgyógyásztól. Szóval igazából neked kell ráhatni a nőgyógyászra, mondhatod a keményedéseket, esetleg görcsöket, és így meglágyíthatod a szívét. Bár azt gondolom 29 hetesen már természetes hogy egy fizikai dolgozó abbahagyja a munkát.
2013. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Timcsikusz ***** válasza:

Én 17 hetes korom óta táppénzen vagyok.

Egyszerűen csak elmondtam a nődokinak hogy most már nem szeretnék dolizni sokat keményedek és a lábaim vizesednek(ülő munkát végeztem)

Ő adott egy papírt amit a házi orvosnak oda adtam és ő felvett beteg állományba.

Máig abban vagyok nem értem miért kellene magyarázkodnod.

27hkm

2013. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!