Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyet kérdezhet egy nővér meg...

Ilyet kérdezhet egy nővér meg egy orvos egy kismamától, van hozzá joguk? Nem bunkóság ez?

Figyelt kérdés
Pár éve történt az eset csak valamiért most ugrott be. Akkor 18 voltam épp túl egy misseden. Bent várakoztam a vetkőzőben közben egy fiatal korombeli lánnyal beszéltek, aki terhes volt. Erre az orvos meg az aszisztense megkérdezték, hogy legalább az apa dolgozik e és hogy miből fogják eltartani a gyereket? Joguk volt ezt megkérdezni, egyáltalán van közük hozzá? Tőllem meg azt kérdezte meg ugyan az a nő hogy megtartottam e volna a gyereket. Mondtam igen, erre úgy nézett rém mint aki halálos bűnt készül elkövetni. De nem értem miért, hiszen neki nem az a dolga hogy véleményt alkosson a kismamákról vagy ítélkezzen. Vagy tévedek?
2013. júl. 2. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Durva. Ez bu.kóság, és a másik tiprása, főleg kiszolgáltatott helyzetben.
2013. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Talán mert tapasztaltabb emberek, és túllátnak azon, mint ahogy egy átlag lányka gondolkodik: "nem ölöm meg a gyerekem". Talán láttak már nem egy példát rá, mi van akkor, ha a semmire bevállalják, mert ők aztán nem mennek abortuszra, aztán később rájönnek, ott nem áll meg a tudomány, hogy kihordom és megszülöm a gyereket.


Mondhatjuk, hogy nincs közük hozzá, ugyanakkor emberek, megkérdezhetik. A titoktartás úgyis köti őket, nem fognak kimenni utána az utcára, hogy Kovács Annácska 18 évesen meg akarja tartani a gyerekét, nahát!

2013. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Valóban elég bunkó dolog volt tőlük, hogy a nem túl kedves véleményüket hangoztatták, természetesen semmi köze hozzá, és nem kellene véleményt alkotnia senkiről, legalábbis ezt az illetékes kismama előtt ilyen módon hangoztatni.
2013. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azóta van egy fiam és megint várandos vagyok 18 hetes. Minden alkalommal oda járok beutalókért, és mindig ugyan azt a "kedves" pillantást kapom a nőtől.
2013. júl. 2. 12:17
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Egy ismerősöm a váróból hallotta, hogy odabent a nődoki a 14 éves kiscsajjal üvöltött, mit képzel, hogy meg akarja tartani a gyerekét.

Mondjuk én az orvosnak adok igazat.

2013. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem szép dolog idegeneknek beleszólni és véleményt alkotni mások dolgairól.

Nincs rá mentség, ez tapintatlanság.

Ha azt várjuk el másoktól, hogy ilyen helyzetben ne fejezzék ki a véleményüket (se szóban, se mimikával), akkor gépeket kell alkalmazni, mert az emberek képtelenek ennek megfelelni.

2013. júl. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
14 évessel kapcsolatban én is. Ám ezt egy orvos akkor sem teheti meg. Kulturáltan és főleg tisztelettel köteles beszélni a pácienseivel, legyen az 14 vagy 30 éves. Kár hogy némelyik orvos nem így gondolja.
2013. júl. 2. 12:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezheti, ha elég bunkó hozzá, persze. Válaszolni viszont senkinek sem kötelessége. Sajnos ezt is meg kell tanulni a mai világban és kimondani, hogy "szerintem ez nem tartozik ide". A 18 éves kismamákat is megszólják, a 40 éveseket is, a túlsúlyosokat és a soványakat is, ennyi erővel a szőkéket és a barnákat is meg lehetne, stb. SZomorú, hogy ilyen buta emberek is vannak ennyire felelősségteljes poziciókban, de tenni ellene nem sokat lehet.
2013. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mindenkinek a saját magánügye, elvállalja-e illetve képes-e eltratani a babáját vagy sem. Sok olyan családot ismerek, ahol a szülők besegítenek mindenben ha rossz az anyagi háttér.

A kérdésre válaszolva: Igen, szerintem is illetlenség ilyesmit kérdezni egy várandóstól (akármennyire is jogos a kérdés). Meg aztán ez is csak pofon a sz*rnak.

2013. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg szokták kérdezni, mert a védőnőnek ez is a feladata, h felmérje a családok helyzetét. A doki meg hogy megtartja-e a gyereket. Mondjuk ha nem akarná megtartani, nyilván szólna, nem??

Én se örülnék, ha megkérdeznék.

2013. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!