Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor kirúghatnak táppénz...

Most akkor kirúghatnak táppénz alatt vagy sem?

Figyelt kérdés

5 hetesen kiírt az orvosom veszélyeztetnek, a háziorvosom szerint hiába terhesség miatt vagyok/leszek táppénzen, bármikor elbocsáthat a cég, ahol dolgozom. Igaz ez, én úgy tudtam, hogy nem...

Munkajogásszal próbáltam beszélni, még nem értem el telefonon, de nem bír az agyam nyugodni, hogy most akkor mi várhat ránk.


2013. júl. 2. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp írásban jelentsd be, hogy terhes vagy, akkor vagy védett, akkor is ha táppénzen vagy, akkor is, ha dolgozol.

Ha nem vagy próbaidőn és a szerződésed határozatlan, akkor nem rúghatnak ki terhesen, ha írásban bejelented!!

2013. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És én írjam le, hogy ez és ez van? Vagy hogy működik?
2013. júl. 2. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:

írsz egy papírt a főnöknek, hogy terhes vagy, ennyi kb. ha nagyon olyanok szerinted, akkor postán küld el, ajánlva meg minden, vagy a píprt irasd alá a főnökkel

akkor küldhet el, ha nem tudja, hogy terhes vagy

2013. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen leírod,h babát vársz,mikorra várod kb,Neved meg az adataid(de ezt tudod).vagy személyesen íratasd alá vele vagy ha nem tudod bevinni akkor pedig mindenképpen tértivevényesen add fel,így nem tud elküldeni,de minnél előbb
2013. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, de akkor a háziorvosom, hogy lehet ilyen tájékozatlan ez ügyben? Nem is értem őt.

És, ha leadom a papírt utólag nem tagadhatják le, hogy mi állt benne?

Úgy jó, ha egyet leadok, egyet aláíratok és elhozom? Amúgy egy egészen nagy cégnél dolgozom, gondolom itt nem a közvetlen főnökömnek kell oda vinni, hanem be kell vinnem a HR-re. Jól gondolom?

2013. júl. 2. 12:01
 6/9 anonim ***** válasza:

ha multi, igen, a HR-re, és ilyen helyen kizárt, hogy letagadják, de vannak "csodák"

persze, 2 példány, egyet elhozol, vagy postázod, ha tértivevény, nincs mit letagadni :)

szerintem a háziorvos is erre gondolhatott, ha ismer, illetve azért hallottam én már olyat is, hogy még így is kirúgtak valakit, de ez szerintem baromi ritka, hál Istennek

2013. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd be 2 példányba az egyikre kérj egy aláírást amit magadnál tartasz (ezzel tudod bizonyítani hogy tudott róla szemtanú elött tedd) kirúghat egyébként ha dolgozol és olyan hibát vétesz amiért alap esetben kirúgnának. Én is azért jöttem táppénzte mert nagy pénzekkel dolgozok és nem szerettem volna ha valamit összekeverek vagy valami van hogy ki tudjon rúgni.
2013. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pfff...az én főnököm kiröhögött, hogy aláírt példányt kértem vissza. Még meg volt sértődve a stíluson, hogy így közöltem. Persze nem is küldött vissza aláírt példányt. A tértivevény legalább megvan, meg a közvetlen helyi főnököm aláírta. Különben a kérdésedre válaszolva, én is úgy tudom, hogy ha írásban bejelentetted, nem rúghat ki táppénz alatt sem. Én veszélyben éreztem a munkahelyem, úgyhogy ezért próbáltam bebiztosítani magam. Meg is mondtam ezt szépen a munkaügyesnek, mikor tolmácsolta nagyfőnökasszonyunk nem tetszését, mert ő persze már nem állt velem szóba... :-)
2013. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Délután végre utolértem a családunk ügyvédjét, jó barátját... NEM rúghatnak ki, csak rendkívüli felmondással, ami valami nagy munkahelyi vétség miatt lehetséges... Szóval a napokban beviszem nekik a nyilatkozatomat. Mindannyitoknak nagyon szépen köszönöm a segítséget, így fogok tenni. :)
2013. júl. 2. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!