Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden esetben el kell végezte...

Minden esetben el kell végeztetni a kismamával a terhesség elején a szokásos vizsgálatokat? (EKG, belgyógyászat, stb.... )

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál, és annyit mondott, hogy majd a védőnő eldönti, hogy kellenek-e ezek a vizsgálatok, merthogy nem kötelezőek. De tényleg így van?

9 hetes kismama vagyok


2008. jún. 23. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak EKG-ra kellett mennem,de azt első alkalommal rögtön mondta a védőnő. Majd még fogászatra kellene eljutnom, mert onnan is kell a pecsét.

28 hetes kismama

2008. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. Törvény által előírt AJÁNLOTT SZÜRŐVIZSGÁLATOK, melyek valóban nem kötelezőek. A védőnő tájékoztat ezekről. Mindegyik azt a célt szolgálja, hogy kiderítse minden rendben van-e.Előfordulhatnak a szervezet terheltsége-hiszen terhesnek is nevezik a várandósokat-miatt problémák, pl magasvérnyomás, cukorintolerencia, stb. Öröklődő betegségek is vannak, pl kromoszómabetegségek. Ezeket az eltéréseket a szürővizsgálatokkal korán ki lehet szűrni. Esetleges kezelésekkel, életmódváltással komolyodását meg lehet előzni ill. gyógyítani lehet. Mindenki EGÉSZSÉGES pocaklakót szeretne világrahozni. Ennek esélyét növelheted, ha az előírható, ingyenes vizsgálatokon résztveszel. Jó érzés tanácsadásokon hallani, hogy minden rendben van, egészséges baba és anya.
2008. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia ismét. Leírnám NEKED a szűrővizsgálatokat.

16 hetes korig:nőgyógyászati vizsgálat, rákszűrés, esetleg Chlamydiaszűrés, vérvétel-Rh, vércsoport, vérkép,HepatitisB, Vérbaj,pajzsmirigy,éhgyomri vércukor, AFP-, 12 hetes UH.

19 hetes UH

23-28 hét között terheléses vércukor,vérkép kontroll

32 hetes UH

36 héttől vérkép kontroll, hetente NST vizsgálat

38 hetes UH

Hangsúlyozom ismét, hogy mind azt szolgálják, hogy minél egészségesebben,nyugodtabban éld meg a várandós időszakot ill. hogy egészséges babád szülessen.A döntés a TIÉD. Erzsók próbált segíteni.

2008. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. :) Itt nem az volt a kérdés, hogy akarom-e a vizsgálatokat, hanem az, hogy a dokim nem informál-e félre. :)

Természetesen minden vizsgálatot elvégzünk majd, ami csak lehetséges, csak furcsáltam, hogy azt mondta, a 12. hétig csak nőgyógyászati vizsgálatra van szükség, max. ha a védőnő elküld további vizsgálatokra, azokra kell mennem. :)

2008. jún. 24. 09:16
 5/5 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Nekem a cukorterheléses eredménnyel kellett menni a belgyógyászhoz,ott csináltak EKG vizsgálatot megvizsgált az orvos.Úgy látszik ez mindenhol másképp van.Üdv 37hetes kismama
2008. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!