Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szülés után nagyon rövid...

Aki szülés után nagyon rövid időn belül lesz terhes, annál nagyobb a vetélés kockázata?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt még nem hallottam. Nem hiszem, hogy nagyobb lenne a vetélés kockázata! De mit jelent az, hogy szülés után rövid időn belül terhesség? Én 5 hónappal a szülés után lettem újra terhes.

17 hetes kismami

2009. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg, ha még nem rendszeres a mensi, nem olyan jó újból teherbeesni, mert a rendszertelen mensit a magas prolaktin okozza, ami ugye a szoptatás miatt az egekben van. A magas prolaktin pedig a peteérést gátolja, vagy ha van is peteérés, több az esélye, hogy az olyan kis selejtes pete lesz, ami ha megtermékenyül, nem biztos, hogy osztódásra alkalmas, vagy korai vetélés lesz a vége...

Én várnék a rendszeres mensiig, már elég jól átlátom a hormon egymásra való hatását, 2 év próbálkozással, és 1 vetéléssel a hátam mögött.

Ha egy picivel is nagyobb az esély a vetélésre, akkor én azt a dolgot inkább kihagyom...

7 hetes km

2009. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezt nem mondta meg senki. Ot honapos volt a fiam, amikor beterveztuk a kistestvert, az elso honapban meg is fogant, kozepidoben. Egyebkent szules utan ket honappal mensiztem eloszor, elso alkalomtol kezdve volt rendes, kozepidos peteeresem es ugye a probalkozas elso honapjaban teherbe estem.

Most a 22. hetben vagyok, hala Istennek semmilyen problemam nincs, sokkal jobban erzem magam, sokkal jobb ez a terhesseg, mint az elso volt. Fitt vagyok (koszonhetoen a most tiz honapos fiamnak). A verkepem tokeletes.

Jah, azt meg hozzateszem, hogy az elso terhessegnel nagyon ovatos voltam, megis volt az elso trimeszter vegen egy reszleges placenta levalasom. Pedig akkor meg a szeltol is ovtak, ovtam magam.

A fiam most mar 12 kg, emelgetem ot rengetegszer ugyanugy, mint terhesseg elott, naponta ketszer leviszem a babakocsit, a gyereket a lepcson, majd vissza, plusz meg a vasarolt cuccok, sokszor ejszakazok is es most meg dolgozni is vissza kellett mennem ket honapra (hutohaz, allomunka), otthon var a hazimunka. Szoval vagyok terhelve rendesen, megis sokkal problemamentesebb a terhessegem.

2009. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


szülés után 8 héttel estem teherbe,de nem mondta a doki,h nagyobb kockázata lenne,már 4 hós a kislányom,egészséges kisbaba, a nagyfiam meg 15 hónapos.

2009. okt. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsó válaszolótól kérdezném: Csak szoptattad a babát , úgy estél teherbe ilyen korán szülés után?
2009. okt. 16. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!