Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez után mi fog történni? A...

Ez után mi fog történni? A 12. hétig lennék rá kíváncsi!

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál, és elküldött a dokim a védőnőhöz, és azt mondta, hogy majd a védőnő fogja nekem mondani, hogyan tovább!

Mi fog történni a védőnőnél? Ő ad beutalót a továbbiakra? Meddig kell azokat a "feladatokat" elintéznem? Fontos lenn eidőben, mert elutazom külföldre, úgyhogy kalkulálnom kell. :)

7 hetes kismama


2009. okt. 14. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő felveszi az adataid, kitölti a papírokat, ez legalább fél -egy óra. Ad beutalót az első vérvételre, ahova el kell menni a 12. hétig. A következő lépés a 12.heti ultrahang, ami nem baj, ha később van, de ha akarsz integrált tesztet csináltatni, akkor pontosnak kell lennie a 12. heti uhnak és mellette a vérvételnek. Más nincs az első 12 héten.
2009. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2009. okt. 14. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszú távra mész külföldre, akkor mindenképp közöld ezt a védőnővel! Beszéljétek meg, hogy esetleg szükségesek lesznek-e (időben) kint is vizsgálatok! EU-s országban elvileg minden további nélkül el kell, hogy lássanak, de lehet, hogy ki kell váltanod az EU-s egészségügyi kártyát! Ezeknek a kérdéseknek az utazás előtt feltétlen járj utána!

Egyébként gratulálok a babához! :-)

2009. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a doki adta ide a beutalókat! A védőnő csak beírta az eredményeimet! Elöször menni kell hozzá kiskönyvért, mert fogorvos is abba ír egyből véleményt! 12 hetes ultrahangig el kell intézned vérvétel (teljeskörű), Belgyógyászat, Ekg, Fogorvostól legalább egy véleményt, A védőnő vérnyomást és súlyt mér ad egy rakás papírt meg újságot (anyáklapja). A vévétel eredményét kell vinned belgyógyra tehát azt nem tudod addig elintézni! Ekg ra is elötte kell menni! Jahh a terheskönyvhöz ha puha borítós kérj valami tokot mert Én folyamatosan elfelejtem és úgy néz ki mint amit egyszer megrágtak. Ennek majd mindig nálad kell lennie mert ha bármi történik veled utcán elájulsz Ne adj' isten baleset akármi ezt ha megtalálják nálad akkor úgy fogsz ellátást kapni! Nekem van egy nagy átlátszó mappám és abban van minden eredemény első oldalon meg a kiskönyv. Én nagyon sokat vagyok autóban. Nekem ez így biztos. Az eu-s kártya meg kell külföldre! Azzal igazolod az ellátást.

2009. okt. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak egy hétre megyek külföldre, úgyhogy előtte mindent elintézek itthon, azt hiszem, hétfőn meg is kezdem a mászkálást. :)

2009. okt. 15. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!