Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell szólni a repülőn, hogy...

Kell szólni a repülőn, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
7. héten tartok, ma elutazom, és repülőre fogok ülni. Kell/javasolt szólnom a személyzetnek?
2008. jún. 23. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyen fiatal terhességnél még nem kell szólnod, viszont arra figyelj hogy 25. hét után már orvosi igazolást kell bemutatni, hogy utazhatsz repülőn.de ha megmondod hogy kismama vagy, kitüntetett figyelemben részesitenek :). esetleg ha hányós napjaid vannak, nem árt ha tudnak róla. kellemes utazást!
2008. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :-)
2008. jún. 23. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 9,5 hetes terhesen utaztam. Van a Malév honlapján egy igazolás, amelyet az orvosom kitöltött, hogy panaszmentes a terhesség, de ezek szerint erre már nincs időd, ha ma repülsz, meg persze ez elsősorban a légitársaságot védi, ha bármi baj adódna. Én a mágneskapunál szóltam, ott csak motoztam, de külföldön nem vették figyelembe, át kellett mennem a kapun, de állítólag nem különösebben veszélyes. Azonban nem árt az óvatósság!! Remélem, Te élvezni fogod, nekem a repülős ételtől borzasztó hasmenésem lett még a gépen (meg persze egyébként is russzullétes volt ez az időszak, hát elég ciki volt....

20 hetes kismama

2008. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár valószínű hogy már elutaztál, de néhány info. Én 19 hetesen repültem Kanadába, szóltam, vittem igazolást, nem igazán foglalkoztak vele, a fém vizsgálón át kellett mennem, mondván az nem röntgen, csak fémkereső. Hazafelé 23 hetesen, látható pocakkal végig kellett állnom minden sort, és semmilyen 'különleges' bánásmód nem járt. Szóvaél irigylem az előttem szólót aki azt írta hogy ha szólsz külön kezelnek! Jó utat
2008. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!