Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha vasat szedek, nagyobb lesz...

Ha vasat szedek, nagyobb lesz a babám súlya? A 29. héten is már 1500 gramm volt kb.

Figyelt kérdés
Vasat írt fel a nőgyógyászom, pedig nagyon minimális az eltérés a vérképemben. Nem tudom szedjem-e.
2013. jún. 21. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha az orvos írta fel akkor szedd! Gondolom nem unalmában írta fel.

Nekem is kellett vasat szednem(nem volt nagy baj csak egy pici vérszegénység),29+4hetesen a lányom 1720g volt.

2013. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Timcsikusz ***** válasza:

mindenképp szedd ha felírták.

nem hallottam még ilyesmiről hogy ettől lenne nagy a baba súlya.

az Elevitről hallottam hogy attól nagyok a babák.

nekem mindkét gyerekem 4 kg-val született.szedtem vasat mindkettővel.most 25 hetes terhes vagyok még nem mérték a bébit nem tudom hol tartunk súlyban.

2013. jún. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam arról, hogy a vastól lenne a baba súlya nagy, általában a magzatvédő vitaminokra fogják néhányan.

Éppen ma találtam ezt a cikket. Csak annyira függ össze a kérdéseddel, hogy akik vasat szednek, azoknál előfordul a székrekedés. Ha kell a vérképed miatt, szerintem szedd, ez csak egy kis plusz info.

[link]

2013. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért jársz nőgyógyászhoz, ha nem bízol benne? Inkább egy internetes oldal látogatóiban bízz meg, hisz itt mindenki ismeri a leleteid és még szakorvos is...
2013. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Terhességi cukros vagyok, emiatt készült az éppen aktuális étkezéses vérvételes vizsgálaton egy teljes vérkép, ami amúgy nem készült volna, ha nem leszek cukros. Ami azt jelenti hogy majd csak 5 hét múlva lett volna egy vérvétel mint minden kismamának, és addig kis sem derült volna az enyhe vashiányom, tehát nem is szedtem volna semmit. Nincs saját orvosom, ügyeleteshez járok a Kórházba ahová tartozom és ahol szülni fogok, nem igazán figyel a kismamákra mert 2 óra alatt vagy 60 kismamát kell ellátnia, volt hogy majd elaludt szegény mert 2 napja dolgozott. Ezért tájékozódom máshol is.
2013. jún. 21. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:

A vasnak semmi ilyen mellékhatása nincs, mint a magzatvédőknek sem. Én Gravidát szedek, a 39. héten 2500g a baba.

A vashiány az egyik legsúlyosabb gond a vitaminhiányok között a terhesség alatt, úgyhogy szedd, ha 4 hét múlva nézték volna a vérképed, akkor meg rögtön két bogyóval indulnál, mert folyamatosan romlik a vas értéke.

Egyébként a 26. héten, mikor a cukrot nézik, teljes vérképet is néznek, ez a 3. kötelező labor

2013. jún. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Igen, a 26.héten volt terheléses vérvétel és teljes labor, kiderült hogy cukros vagyok, diéta stb., és 1 hete a 30 . héten a cukor miatt étkezéses nap a Kórházban, és teljes labor. Tehát nekem a 26.héten jó volt a labor, de a 30. már nem. Ezért írtam hogy ki sem derült volna ha nem leszek cukros. Mindenesetre fogom szedni a vasat, erre jutottam.
2013. jún. 21. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha az orvos írta fel, akkor mindenképpen szedd. Nekem a 20. héttől kezdve napi 1 szemet kell szednem, a 26.-tól napi 2-t, hogy megelőzzük a vérszegénységet és a vashiányt. Egyébként 29 hetesen nekünk 1620 gramm volt a súlya, és senki sem mondta, hogy pont a vas miatt. Én se lettem ducibb, mióta vasat szedek, leszámítva a pocakom. :)


31 hkm

2013. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!