Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mitől olyan...

Szerintetek mitől olyan nyugodtak a babák, amíg a pocakban vannak?

Figyelt kérdés
Úgy értem,nem akarnak mindenáron kitörni egy szűk helyről,néha rúgnak egyet-kettőt,aztán csend van. Ennek is az idegrendszerhez van köze? Miután megszületnek pedig (na jó,nem egyből,mert akkor még csak alszanak/esznek/kakilnak/pisilnek) állandóan kapálóznak. Hogyhogy addig nem éreznek késztetést,hogy sokat mocorogjanak?
2013. jún. 20. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
mert nincs semmi ami bámthatná. nem éhes, nem szomjas, nincs hideg/meleg.
2013. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyém reggeltől reggelig mocorog. :)
2013. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek is mocorogtak a pocakban, és utána meg szerintem nem mozogtak többet az első pár napban, mint odabent. Kellett egy kis idő, amíg megszokják a külvilágot. És szerintem is azért "nyugodtak", mert jók a körülmények, védve érzik magukat. Ezért szeretik a ringatást, ölelést is, amíg picik. Szerintem késztetést éreznek addig is, mert mocorognak a pocakban is. Ki többet, ki kevesebbet, csak a helyszűke miatt nem tudnak "gyakorolni". Ez jön a pár napos alkalmazkodási időszak után.
2013. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez habitus kérdése. Mint írtam, az enyém reggeltől reggelig pörög. Oké, így 37 hetesen már egyre kevésbé fér el, de ha ő meg akar fordulni, akkor bizony megfordul, még ha 20 percet is kínlódik vele. :)

A dokim azt mondta, valószínű kint is ilyen lesz, ezt még nem tudom, de kíváncsi vagyok rá én is.

A barátnőm kisfia pl.: 3 héttel idő előtt kellett megcsászározni, mert probléma volt. Azt mondta, a pici az eredeti kiírt napig szinte csak aludt, viszont ahogy elértek a napig, amikor meg kellett volna születnie, szinte "feléledt", mintha valóban akkor született volna meg, tért volna magához. :)

Viszont van olyan ismerősöm, akinek totál nyugis a babája. Amióta megszületett. Csak semmi hirtelen mozdulat, kapálózás. :D Ő ilyen, kis lusti.

2013. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az fiam már 8 hónapos,kisnagyfiú :-) és sokszor csodálkozom,hogy mennyit tud forgolódni,helyezkedni. Amíg a hasamban volt is csinált cifrákat,de legalább hagyott aludni. De igazából néztem egy videót,ami egy animáció,hogy a méhen belül hogy történik a fejlődés. Nagyon érdekes volt így látni,a sejtek osztódását,sötöbö. Aztán elgondolkodtam,hogy amikor már kinyitja a baba a szemét,kapálózik,bukfencezik,akkor nem zavarja vajon,hogy erre alig van helye? Olyan szűk a mozgástere-most elsősorban a már nagyobb babákra gondolok-,hogy összegömbölyödve kell lennie egész nap,ez nem lehet a legkényelmesebb érzés,nem? Most lehet hülyeségeken agyalok,de ilyenek jutottak eszembe. Úgy tudják feszíteni magukat egy-egy pelenkázás/öltözés alkalmával,hogy az ember csak néz :-) ott bent ez miért nem jut eszükbe?
2013. jún. 21. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:
nem lehet rossz nekik a kis helyen, mert nem tudják milyen nagy térben. nincs alternatíva. neked sem hiányzik a kaviár, mert nem tudod milyen. meg biztonságérzetet is nyújt a kis hely.
2013. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont a szűk mozgástere adja a biztonság érzését, ahogy írtam.
2013. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!