Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet tudatosan nem elhízni...

Lehet tudatosan nem elhízni terhességkor?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok várandós. Ősszel tervezzük a kisbabát. Mindig is vékony testalkatú voltam, és vékony kismama is szeretnék lenni. Úgy gondolom, hogy nem feltétele a terhességnek a hízás. Mindenhol azt hallom, hogy 15-25 kg-ot híztak a friss anyukák.

Az én nőgyógyászom könnyen diétára parancsolja a kismamáit, ha úgy látja, nagyon hízékonyak, illetve többet híztak a terhesség bizonyos szakaszában. Ennek örülök, hisz az sem a kismamának, sem a babának nem jó.


Tényleg annyira nehéz megálljt parancsolni a kilóknak? A hormonok miatt van ez az egész? Vagy csak részben? Esetleg könnyen rá lehet fogni?


Elvi kérdés, agyban készülök. :)

Köszönöm!


2013. jún. 12. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Rubint Réka 5. kilót hízott terhesen, így gondolom lehet.
2013. jún. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Azt hiszem, én tudatosan nem híztam el. A kisfiammal 4 éve 20 kilót híztam, amiből stabilan megmaradt 6-7 kg. Mikor a kislányommal várandós lettem, elhatároztam, hogy ez így nem lesz jó mégegyszer. Napi 5x ettem, nem hatalmas adagokat, csak vizet ittam, köretnek 90%-ban zöldséget. Krumplit, rizst nem. És: nem zabáltam meg minden nap egy tábla csokit, amit a fiamnál simán. Eredmény: 5kg hízás. És sokkal jobban is éreztem magam a terhesség alatt.
2013. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet persze, de van akinek pl én , a magzatvíz a lepény sokat nyomott, 9 kilót híztam amúgy de senki nem hitte el hogy híztam. hasra ment az egész
2013. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja meg a gyermekem:-) utsó voltam
2013. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokat segít, ha odafigyelsz az étkezésedre, szerencsére én elég egészségesen étkeztem végig, az álom 10 kiló jött fel rám. Az már más kérdés, hogy annyira vizesedek most, hogy az plusz 4-5 kiló.

Szóval is-is. Van ami ellen tudsz tenni, van ami ellen nem.

2013. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szakmabeliek szerint a normális hízás 9-12 kg között van. Nyilván, ha ez 1-2 kg több-kevesebb, nem tragédia, hiszen mindenkinek más az alkata, hízékonysága, és bizony a terhesség tud fura dolgokat művelni.

Ha magas lesz a vérnyomásod, vagy vizesedni kezdesz, akkor bizony semmit nem ér a "tudatosság", mert ha levegőn élsz, akkor is szaladni fognak fel a kilók. Viszont a víz a szüléssel együtt általában távozik is.

Szerintem nem kell ilyen drasztikusan felfogni ezt a súly dolgot, nem szabad végletekben gondolkodni, hogy valaki semmit sem akar hízni (ami azért butaság, mert nő a méh, a cici, több lesz a magzatvíz, növekszik a méhlepény és a végére ott az átlagos 3 kg-os baba). Persze, nem kell "kettő helyett enni" és csokit szalonnával zabálni, de koplalni sem szabad, mert az többet árt, mint használ.

2013. jún. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan így gondolkoztam.Világ életemben csinos,vékony lány voltam,szerettem volna a várandósság alatt is csini kismama lenni.Sikerült is :)

168 cm,48 kilóval estem teherbe,57 kilóval mentem szülni.

Figyeltem arra,hogy mit eszem.Mikor édességet kívántam,akkor helyette valamilyen finom gyümölcsöt,vagy joghurtot ettem.Ezek mellett pedig sok-sok friss salátát,csirkemellet,főzeléket.

5 hónapja szültem,jelenleg 46 kiló vagyok,és ismét olyan csinos,amilyen voltam. :)

2013. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!