Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szüleim törődése halálosan...

Szüleim törődése halálosan idegesít,9. hónapban vagyok. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Naponta többször hívnak, ha találkozunk el vannak olvadva.

Tudom hogy kedvesek akarnak lenni, de nem sok ez?

Másnál hogy van ez?

Nekem 2. gyerek.


2013. jún. 5. 17:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
6-os, pont ez van nálam is hogy érzem hogy ingerült vagyok. Este nem tudok elaludni mert már sehogy se jó, nappal tudnék szunyókálni 1-2 órát amíg a nagyobb oviban van délelött, de tuti akkor csörög a telefon. Persze semmi mondanivaló, csak úgy.
2013. jún. 5. 17:38
 12/19 Ananke ***** válasza:
100%
Mi anyósomékkal lakunk egyenlőre.De kikészülök!Most szerencsére nyárra elutaztak,bár hamarosan haza jön valamiért :( A lényeg napi szinten telefon,meg hogy vagyok,mozog e a baba stb.Én már nem veszem fel a telefont nekik,bár most haragszom is anyósomra.De nekem após már megfogta a hasam amikor még semmi nem volt látható.Hát nekem ez nagyon zavaró.Én nem szeretném ha bárki fogdosná a hasam a páromon kívül.Eleve nem vagyok ölelkezős típus.AZ a baj ha szépen kérjük ha nem tojik rá.Szóval én már nagyon költözni szeretnék!!!
2013. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát nem csodálom! Annyira gáz amikor tapizza valaki a pocit! Egyáltalán hogy jut ez eszébe!
2013. jún. 5. 17:48
 14/19 anonim ***** válasza:

Ne nekunk panaszkodj, mondd meg nekik.


Lennek en a helyedben!

2013. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Engem eleinte többször hívott anyukám a terhesség alatt, majd mondta, hogy hívjam én, amikor jó nekem, ő nem akar zavarni. Azért 1-2 naponta hívom, hogy tudja, minden rendben van velünk. Anyósom is mostanában naponta, kétnaponta telefonál, de max 5 perceket beszélünk, így nem vészes. Én elfogadom, hogy most nagyon izgatottak és tudni szeretnének mindenről, gondolom ez már később is így lesz az unoka miatt:) Ha neked sok, akkor mondd meg neki, hogy majd te hívod, mert sokszor nem érsz rá, amikor keres, szerintem nem fog megsértődni.
2013. jún. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok. Hogy reagáljak a korábbiakra: az nyilván túlzás, hogy halálosan idegesít. Nem halálosan, de idegesít. Édesanyám olyan típus, hogy mindig mindenről teljes részletességgel beszámol (egy egyszerű példa: míg szülei éltek, mindig felhívta őket, hogy hazaért tőlük - eddig rendben van, ne aggódjanak. De az út minden apró részletét elmondta: hány lámpa volt piros stb. Na, ez az, ami szerintem már fölösleges.) Hosszan hallgatni bármiről ilyen beszámolókat nekem megterhelőnek tűnik.

De leginkább az okozza nálunk a gondot, hogy nem érzi az intimitásokat. Amikor először menstruáltam, a következő héten a munkahelyén mindenki gratulált nekem. Én meg nem éreztem azt, hogy ez a kollégáira tartozna, és kifejezetten rosszul esett, hogy kiadott nekik. Ez nem egyszeri eset volt, folyamatosan ez van. Éppen ezért, és a fölösleges aggódás elkerülésére is, nem szeretem elmondani, hogy ma egyszer éreztem, hogy kicsit fájt a hasam, és ez délután kettőkor volt, 15 perc pihenés után elmúlt, 4 g magnéziumot vettem be stb. Márpedig ő ilyenekre lenne kíváncsi.

Volt egy-egy olyan időszak az életünkben, amikor elértem, hogy ne hívjon minden nap. Így, amikor találkoztunk, volt értelme beszélgetni, és jól is esett találkozni vele. Ezt a helyzetet szeretném visszaállítani. Mert akkor nem felszínes fecsegés van, hanem értelmes, jóleső beszélgetés. Mert jó lenne például az anyaságról beszélgetni, de ilyen körülmények között lehetetlennek érzem.

Azt hiszem, ott van a kutya elásva, hogy teljesen a kislányaként kezel. Persze, mindig a lánya maradok. De azt a lépést mintha nem értené, hogy felnőttem, férjhez mentem, önálló, felelős döntéseket hozok. Ő még mindig meg akarja mondani, hogy mit csináljak, hogyan csináljam - éppen, mint gyerekkoromban. Talán ezért is van az, hogy mindent kiad rólam, válogatás nélkül. Mert egy kisgyerekről elmondja az anyja (biztos én is el fogom), hogy ilyen-olyan gondjaink vannak (kaki-pisi-pelenka-altatás stb.), de egy "felnőtt gyerek" esetében ez szerintem nem normális.

És mindezt úgy írom, hogy örülök, ha csak fele annyira jól fel tudom nevelni a fiamat, ahogy ő nevelt minket. Megbecsülöm, amit értem tett és tesz a mai napig, és hálás vagyok neki, hogy ennyire támogat. De ez nem változtat azon, hogy külön család vagyunk a férjemmel és a születendő gyermekünkkel. Ez nem csinált probléma, hanem valós. Persze, örülök, hogy nekem legalább élnek a szüleim, tudom, hogy sokaknak nem. Éppen ezért igyekszem nem szőnyeg alá söpörni, hanem diagnosztizálni a problémáinkat, és valahogy jobbítani a helyzeten. Nem hiszem, hogy ezért el kéne ítélnie bárkinek is.

2013. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon örülnék,ha anya nem több ezer km-re lenne tőlem. :-(

Ha idegenek olvadoznak vagy anyósomék kérdezik fél percenként,hogy mi van az engem is idegesít,de ANYA... ő sosem!Bármit kérdezhetne és tapizhatná a hasam csak lenne mellettem! :-(

2013. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám meghalt... bár tapizná a kisunokáját a pocimban:-( Nem bántásképp írom, de én irigyellek , örülj hogy vannak és törödnek veled. 24hkm
2013. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Ananke ***** válasza:
Az én hasamat pont anyu nem tudná tapogatni,mert messze lakik tőlünk.De lehet annak se örülnék.Mások vagyunk,én nem szeretem ha ölelgetne se,engem zavar,zavarba érzem magam.De szerintem ezért nem kell elítélni.
2013. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!