Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen harmadjára vérzek....

12 hetesen harmadjára vérzek. A pici jól van. Veletek volt ilyen?

Figyelt kérdés

Tegnap délutan miután a nőgyógyásztól eljöttem hazafelé séta közben vérezni kezdtem, pirosat. A babát elötte láttam uh n, minden ok volt vele.

Felhivtam a dokim, mondta szedjem továbbra is a terhességmegtaró bigyómat, helyezzek fel egy vérzéscsillapitó végbélkúpot és feküdjek. Fájdalmaim nem voltak.Ma reggel elmentem a dokihoz még egyszer megvizsgált(nem ultahanggal hanem kézzel, tudjátok, rendes nőgyógyászati vizsgálat) mindent rendben talált, de az okát, hogy miért vérzek nem tudta megmondani.Veletek volt ilyen?Pozitivan gondolkodok, mert a vérzés mára átváltott barnára, nem fáj semmim, de vajon miért?


2009. okt. 7. 16:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem irni, hogy méhszáj zárva és a baba mellett nincs bevérzés.
2009. okt. 7. 16:36
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Ezt az orvosnak illene tudni. Ha ő nem tudja...

:)

2009. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hetesen volt, hogy nem látszott hematóma. Én is pirosat véreztem, utána barna lett, ahogy tisztult és nekem kb. 2 hétig eltartott, de addig nem engedtek haza a klinikáról. Sajna 12 hetesen újra véreztem, akkor már látszott hematóma is, az 2-3 nap alatt eltűnt, de a tisztulás ugyanúgy barnázással eltartott megint viszonylag sokáig. Feküdj sokat, ne emelj, ne hajolj, stb.
2009. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4-szer volt vérzésem a 11. hétig,azóta szerencsére semmi. Mindig elmúlt magától másnapra, de mindig jeleztem is a dokimnak, de ő sem látott semmi kórosat. Lehet, hogy ez volt az utolsó vérzésed!!


26 hetes km.

2009. okt. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, bárcsak neked lenne igazad!!!!!!!

A melleim is újra elkezdtek ma fájni, lehet hormonális oka van, de arra is gondoltam, lehet idegi alapon mert az elmúlt héten sokat idegeskedtem.

Köszönöm válaszaitokat,

Mindenkinek boldog babavárást!

2009. okt. 7. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg is van barnázásom, de fájdalom nem társult hozzá, és most 11 hetes kismama vagyok. Kb 3 hete kezdődött, elmentem az SZTK-ba ott gyógyszereket ajánlottak, de meg sem vizsgáltak :(, nah mindegy, elkezdtem szedni a kis bogyókat, elmúlt a dolog, majd pár nap elteltével előjött ismét. Ekkor elmentem egy magánorvoshoz, megvizsgált, géppel, kézzel, ultrahangot is csinált. Nekem sem talált semmit, de több okot is mondott, ami ezt okozhatja. Hormonális okokra is visszavezethető, valamint ha volt valaha méhszájsebed, akkor az is kiújulhat, mert a méhed ilyenkor felpuhul és így a seb is vérezgethet, továbbá a méhnyálkahártya leválása is okozhat hasonló problémát, a szex után is lehetséges ez a tünet(nekem régebben így alakult ki a méhszájsebem),sőt szerintem, hogyha túlerőlteted magad(nem feltétlenül cipekedésre gondolok, hanem pörgősen élsz továbbra is, keveset alszol és sokat dolgozol, ahogy én csináltam) az is okozhat ilyen problémát, így hát be kell húzni a kéziféket. Nekem azt mondta az orvos, hogy szedjek, magne B6-ot + rutascorbint és pihenjek sokat(azaz ágynyugalom), egyenlőre nincs edzés és nincs szex sem. Dolgozni nem enged, mondjuk azt inkább a 3 óra utazás miatt nem engedi, de soha nem lehet tudni, hogy az kihathat-e erre a bajra.

Szóval, hogyha már csak barna van és lassan 13. hetes leszel, akkor szerintem komoly gond nem lehet, csak pihenj és pihenj sokat, ne emelgess és nem lesz semmi gond. Én is nagyon meg voltam rémülve, de az orvosom és az egyik barátnőm, akinek ugyanilyen gondja volt, megnyugtatott, hogy nincs komoly baj. Boldog babavárást neked:).

2009. okt. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Boldog babavárást!
2009. okt. 8. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!