Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegséget...

Terhességi cukorbetegséget állapítottak meg, és 150gr szénhidrát diétán vagyok. Az baj ha most felcseréltem az étkezést?

Figyelt kérdés
a reggeli és az uzsi megvolt,de lefeküdtem egy kicsit és még nevolt kész az ebéd,egy kicsit rosszul voltam és megettem az esteli zsömlémet ebédre.az ebédem lessz az uzsi ez most baj?vacsira egy almát tartogatok.ha kérem a dokit vegyen tápénzre ír valamit a papirra?megszünőben van a munkahelyem.9 hetes vagyok.
2008. jún. 19. 15:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én is terhességi cukorbeteg vagyok, diéta mellett inzulint is kell adni. A diéta lényege, hogy minden étkezésre meg kell enni pontosan annyi szénhidrátot, amennyit előírtak. Ez azt jelenti, hogy felcserélheted az uzsit az ebéddel, de mivel ebédre általában több szénhidrátot kell bevinni, mint uzsira, ki kell egészítened, hogy meglegyen az előírt mennyiség, uzsira viszont kevesebbet ehetsz a főtt ételből. Tehát a csere magában nem baj, csak a szénhidrát mennyiségére figyelj. Nekem minden orvosi papíromon ott van a terhességi diabétesz mellett, hogy veszélyeztetett terhesség, és ez önmagában épp eléggé indokolja a táppénzre való felvételt, nyugodtan szólj az orvosnak, különösen, ha megszűnik a munkahelyed.

Kitartást, és boldog babavárást!

28 hetes kismami

2008. jún. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!