Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit használtatok, amikor...

Mit használtatok, amikor terhesen székrekedésetek volt?

Figyelt kérdés

Vérszegény vagyok, napi 2 Maltofer Folt kell bevennem, de ettől meg folyamatos székrekedésem van. Hashajtót nem szedhetek, azt tudom, de van valami bevált, kímélő tipp, amivel ezt rendezni lehet? Mondjuk valami gyümölcs v gyógynövény alapú lejkvár v hasonló...


Az is jó, ha másik vaskészítményt ajánlatok, amitől esetleg nem alakul ki a székrekedés, de az is, ha a Maltofer mellé valamit, ami a szedése alatt is segít könnyíteni magamon :-)



2013. máj. 31. 19:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Laevolac szirupot sokan dícsérik, de nekem nem vált be. Igazából olyan szintű székrekedésem sosem volt bőgni tudtam volna, ehettem aszaltszilvától elkezdve bármit, semmi nem használt. Végül a Dulcolax segített, bár napi szinten nem szabad, de ha nem okoz panaszt akkor szedhető. Védőnő ajánlotta még a Tamarinlax lekvárt is, de azt még nem próbáltam, gyógynövényboltokban kapható vagy rossman, dm. Talán nekem is a vas tett be meg a sok magnézium, hiába étkeztem normálisan. Remélem segítettem!
2013. máj. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 adriennjeni ***** válasza:
Én glicerines kúpot használtam. azt javasolták a gyógyszertárban.
2013. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 timtim76 válasza:
Én az 5. héttől kezdődően magnéziumot szedek (eleinte az émelygés, aztán szurkált a hasam - így maradt). Még az elején történt az, hogy hasmenésem lett, és nem igen tudtam mire vélni a dolgot. Aztán rájöttem, hogy kicsit több magnéziumot vittem be, mivel nem vettem figyelembe, hogy nem csak a MagneB6-ban, hanem a Gravidában, sőt még az elfogyasztott ásványvízben is van magnézium, aminek mellékhatása, hogy ha sokat viszel be, az hasmenést okozhat. Először én is megijedtem, de utána olvastam, hogy a felesleg egyszerűen kiürül a szervezetből. Amikor visszaálltam a napi 250-300 mg magnéziumra, megszűntek a tüneteim. Kb. a félidőtől nekem is Maltofert kell szednem, de a magnézium szedése mellett nem volt soha székrekedésem.
2013. jún. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
laktuloz oldat
2016. jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!