Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit használtatok, amikor...

Mit használtatok, amikor terhesen székrekedésetek volt?

Figyelt kérdés

Vérszegény vagyok, napi 2 Maltofer Folt kell bevennem, de ettől meg folyamatos székrekedésem van. Hashajtót nem szedhetek, azt tudom, de van valami bevált, kímélő tipp, amivel ezt rendezni lehet? Mondjuk valami gyümölcs v gyógynövény alapú lejkvár v hasonló...


Az is jó, ha másik vaskészítményt ajánlatok, amitől esetleg nem alakul ki a székrekedés, de az is, ha a Maltofer mellé valamit, ami a szedése alatt is segít könnyíteni magamon :-)



2013. máj. 31. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Másik vaskészítményt az orvostól vagy gyógyszerésztől kérj. Egyél sok rostos ételt gyümit . Nekem annak idején a tamarindusz lekvár segített. Gyógyszertárban lehet kapni.
2013. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem még mindig a reggeli forró tejeskávé hozza meg a kívánt hatást :)

Szerintem mindenkinél más, hogy mi az ami hatásos lehet, pl. a mákos ételek, a forró házi karamell ital, mézes meleg tej is lehet valakinek hashajtó hatású. Vagy a zsírosabb tej, 3.5 %-os minimum, esetleg ha beszerezhető a ház tej, az még jobb. Persze csak forralás után.

Hosszú távon fontos, hogy rostban és zsírokban gazdag ételeket egyél, minél több gyümölcsöt, zöldséget, műzliket, akár joghurttal, akár tejjel.

2013. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindig az segít ilyen helyzetben, ha pár szem aszaltszilvát teleaprítok egy natur Danone Activiába. Naponta egy ilyen garantáltan rendben tartja az emésztést...legalábbis nálam bejött. Szülés után is ezzel tettem eleget a kényszernek, hogy 48 óra alatt produkálj gátmetszéssel... :)
2013. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Csak a kávé tejjel vagy feketén.Ha nem iszom naponta,akkor nem tudok wc-zni.Hiába a müzli,a joghurt,a gyümölcsök,a rizs,semmi a világon.Gyógyszert nem szedtem rá sosem.
2013. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2 zacskó aszalt szilvát :)
2013. máj. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen problémám (még?), de a védőnő felkészített pár tippel, hogyha netán mégis előfordulna.

Mondta, hogy kakaó/tej is természetes hashajtó hatású, illetve a szilva, aszalt szilva is. (Talán lekvárban is jó.) Kipróbálhatod a barackot is, állítólag, van, akinek az is jó.


Remélem, tudtam segíteni.


28 hkm

2013. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nálam a szilvakompot, vagy a kokusztej vált bemint természetes hashajto :)
2013. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. alacsony a vérnoyomásom, így amúgy is kávézom. eddig működött a kettős hatás, megittam és már mentem is a wc-re. de mióta egyről kettőre emelték a Maltofer adagomat, azóta csak az ingert "hozza meg". de produkálni erőfeszítések árán se tudok, nagyon erőltetni meg nem akarom az aranyér miatt. elvileg ihatnék kettőt is, csak attól meg már a gyomrom fáj :). szerintem aszalt szillvázni fogok, vannak homályos emlékeim, h mintha hatott volna nálam.


nyugodtan írjatok még tippeket, ha tudtok :)

2013. máj. 31. 21:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup. Vegyél egy másfél litereset gyógyszertárban, használni fog, és 100% biztonsággal használható terhesség és szoptatás alatt, ugyanis nem szívódik fel a belekből. Sajnos gázosít :( De normális állagúvá teszi a székletet, és szabad szedni..
2013. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Naponta egy kanál kókusz zsír.
2013. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!