Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kíméletesebben takarítotok a...

Kíméletesebben takarítotok a terhesség elején ill. alatt? Van valami amit már nem Ti csináltok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha valaki nem veszélyeztetett, akkor felesleges nagyon kímélnie magát. Én mindent ugyanúgy csináltam (amikor a legkisebbel voltam terhes, nagy hassal cipeltem a másik kettőt) és sportoltam napi egy órát az utolsó napig.

Nagyon jól esett úszni, azután még a takarítás is jöhetett, mert a "súlytalanságban" kipihentem magam.

2009. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kímélem magam. Nekem nem volt egyszerű a teherbe esés, ami másnak természetes, az nekem sajnos nem volt az. Lassabban csinálok mindent, pl. anno amikor felsöpörtem, utána jött a porzsívó, majd a felmosás. Most söprés után leülök egy kicsit, a felmosás se olyan gyors, erőteljes. Nem erölködöm, inkább 2x végigmegyek a problémás helyeken, mintsem hogy sikáljam.

A szőnyegtakarítást már nem én csinálom, illetve nem egyedül. :) Hetente-kéthetente kimosom, mert állatok vannak. A szőnyeg, az 200x150-es, azt bele a kádba, és átsikálom. Megforgatni, emelni azonban a vizes szőnyeget a férjem szokta.

2009. okt. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is kímélem magam, de azért nem annyira, ma pl. wc-t takarítottam, de most nem domestossal, hanem sima fürdőszobai spray-al, mert az nem olyan veszélyes belélegezve. Főzés, mosogatás, porszívózás ugyanúgy megy, de jobban vigyázok én is többszőr leülök pihenni. Boldog babvárást mindenkinek!
2009. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ki szeretném adni a lakásomat és össze kellene pakolnom. Mármint bedobozolni a ruháimat, edényeimet. Ez remélem még belefér... (szekrényt nem pakolok :) )
2009. okt. 6. 17:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Most költözködtünk és gondolhatod nem nagyon tudtam kímélni magam, nem is a rengeteg dobozból a kipakolgatás, hanem utána a nagy takarítás, ja és mind ezek mellet van két gyermekem és a kisebbik még nagyon igénybe vesz meg nagyon anyás!!!Nem hiszem, hogy bármi baj lehet ha nem vagy veszélyeztetett!

Boldog babavárást:16km

2009. okt. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Boldog Babavárást Neked is! :)
2009. okt. 6. 19:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kímélnem kell magam, elég határozottan mondta az orvos is a védőnő is. Többször volt vetélésem. :( Nagyon keveset csinálok, és nagyon elfáradok tőle. Ha elfáradtam nagyon rosszul vagyok. 2 kg-nál többet nem cipelek, vigyázok a mozdulataimra is. Ráadásul Na és K hiányom van, amitől fokozottan fáradékony vagyok. :(

Van 2 olyan barátnőmm, aki a 9 hónap alatt semmit sem csinálhatott, mindekettejüknek 2-2 egészséges, szép gyereke van és mind a két gyerekkel 9-9 hónapot feküdtek.

A férjem megérti és segít, ha itthon van, inkább az anyós értetlenkedik. Folyton hangsúlyozza, hogy ő mennyire könnyen viselte.

Vigyázz magadra, ha azt mondják, de ha jól vagy, a mozgás jót tesz. A túl erőltetést kell kerülni, meg a sok streszt, és add meg a testednek a 8 órai pihenést!

Boldog babavárást!

2009. okt. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hónaposan, óriási hassal ablakot pucoltam! (Késztetést éreztem rá! :-D) Na, kaptam is a családtól... Szerintem a vegyszerekkel vigyázz és nehezet ne emelj. Pakolni nyugodtan..
2009. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A fiammal 8 hónapos terhesen költöztünk, most várom a kistesót 3 hónapos terhesen megint költöztünk és egyáltalán enm volt időm kímélni magam az 1 éves fiam mellett, meg még mindent bedobozolni pár nap alatt, de semmi bajom. Amúgy minden ugyanúgy megy, csak néha lassabban, mert lelassultam mostanság.
2009. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Veszélyeztetett terhes vagyok (21 hetes), nekem azt mondta a dokim, hogy annyit és olyat csináljak, amennyi még nem esik rosszul, amint elfáradok pihenjek le. Nekem vérezgetéssel indult a terhességem, illetve mostanság meg görcsölgettem, és leginkább pihennem kell(ene). Amit itthon csinálok: főzés, mosogatás, mosás, teregetés, ruhahajtogatás, virágok megöntözése illetve kicsit besegítettem a festetés utáni takarításba: törölgettem, visszapakolgattam a könnyebb tárgyakat. De ennyi. Boltba egyáltalán nem vagy csak nagyon ritkán megyek, és akkor is csak apróságokat hozok haza. Kimozdulni se nagyon merek, mert a 4.-en lakunk... Így elég macerások a hétköznapok. A leírtakon kívül mást nem nagyon merek csinálni. Arra figyelj, hogy nehezet ne emelj!


Ja, anyukám pl. még téglát is talicskázott, mikor épült a házunk. :) Én teljesen egészségesen, időre születtem. De ő nem volt veszélyeztetett.

2009. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!